Tag Archives: возило

УБАВ ГЕСТ: Донација на НОЕЛ за болницата во Гевгелија

Пред нова година беше најавата за донација, а денеска истата беше предадена – возило „Volkswagen“ опремено со сите неопходни инстументи, со пропратен медицински материјал и апаратура за да функционира како амбулантно возило за пациентите при Општа Болница со проширена надлежност – Гевгелија. Донатор е конфекцијата „НОЕЛ“ од Гевгелија, а примател …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВО АВСТРАЛИЈА – Сигурносните камери забележале момент на НЕВЕРОЈАТНА СРЕЌА: За влакно избегнала смрт!

Возачот ја загубил контролата врз возилото… Видеото кое се појави на Твитер, покажува момент на неверојатна среќа кога една жена од Австралија се преместила од местото каде што стоела во вистински момент. Возачот ја загубил контролата врз возилото, но за среќа ниту тој не бил сериозно повреден. This Australian woman …

Повеќе »

(ВИДЕО) МОМЧЕ (5) ИМ ГО УКРАЛ ТЕРЕНЕЦОТ НА РОДИТЕЛИТЕ ПА ТРГНАЛ ВО КАЛИФОРНИЈА: Полицаецот занемел кога дознал зошто!

Полицијата во американската сојузна држава Јута запрела возач поради непрописно возење а полиуцаецот бил во шок кога видел дека возач е 5. годишно дете, коее го возело автомобилот на своите родители. Момчето тргнало за Калифорнија бидејќи сакал да си купи Ламборгини. Прво што сообраќајните полицајци го прашале момчето било – …

Повеќе »

Неверојатен пат до небото: Човек барал да го погребаат во Мерцедес – ќерката открила зошто!

Тој бил бизнисмен и татко на шест деца… Ташакеде Пицо во Јужна Африка избрал поинаков пат „кон небото“. Имено, семејството ја исполнило неговата последна желба да биде погребан во неговиот Мерцедес, пишува британскиот „Дејли Меил“. Питсо (72) бил однесен до своето последно почивалиште со приколка, облечен во омилениот костум со …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОПАСНА СЦЕНА! Човек „заглавил“ во снегот а потоа од сите страни почнале да пристигнуваат страшни ЅВЕРОВИ!

Овој човек вечно ќе го памти ова искуство, а снег веројатно нема да сака да види ниту на слика. Со својот џип одел низ планината,одеднаш застанал во снегот и кога се подготвил да излезе видел чудна сцена. Од сите страни почнале да му приоѓаат големи тигри. Крвта му се заледила, …

Повеќе »

ЛУКОИЛ Македонија го испрати СЕАТ Леонот во рацете на Саит Аљи од Скопје

Претпразничното расположение за Саит Аљи од Скопје започна со едно неверојатно изненадување приредено од ЛУКОИЛ Македонија. „Кој би очекувал дека полнењето гориво може да ти донесе еден ваков автомобил”, вели добитникот на главната награда од последната наградна игра на ЛУКОИЛ Македонија „Полни гориво на ЛУКОИЛ и добиј СЕАТ Леон”. „Би …

Повеќе »

Автомобилот што падна во Вардар е на Весна Петрушевска – таа не знае што се случило

Колата што Пожарната бригада ја вадеше од реката Вардар е на актерката Весна Петрушевска. Петрушевска за САКАМДАКАЖАМ.МК вели дека не знае како нејзиното возило се нашло во Вардар бидејќи таа кога одела на проба во МНТ автомобилот го под мостот и влегла во театарот. „Уште сум во шок, не знам …

Повеќе »