Tag Archives: возило

(ФОТО) На Џереми Ренер ќе му требаат години да се опорави: „Многу е полошо отколку што некој знае“

Џереми Ренер се огласи на својот Инстаграм профил и апелираше до своите следбеници да се однесуваат безбедно на снег додека тој закрепнува од несреќата. Актерот (52) пред неколку дена со тешки повреди бил пренесен во болница, откако случајно бил прегазен од сопствениот чистач на снег тежок шест тони. View this …

Повеќе »

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) АВТОМОБИЛ ПОЛЕТАЛ СО БРЗИНА ОД 320 КМ НА ЧАС: Страшна смрт на тркач во Австралија

Камерите го снимија ужасниот момент кога професионален возач на драг трки загинал кога неговиот автомобил ги пробил безбедносните бариери и удрил во кулата со камери со 320 километри на час.Сем Фенек се натпреварувал на тркачката патека Вилоубенк, западно од Бризбејн, Австралија, а несреќата се случила во саботата нешто пред 19 …

Повеќе »

(ВИДЕО) Битолчанец сам направи мини електрично возило за повеќе намени: Ќе ве фасцинира!

И кај нас има многу креативни луѓе а еден од нив е момчето на ју тјуб каналот Mr. DK DIY. Битолчанецот Дејан на неговиот јутјуб канал Mr. DK DIY објавува креативни видеа кои ќе ве фасцинираат. Неговиот најнов проект е мини електрично возило за пазарење, кое Дејан го направи користејќи …

Повеќе »

(ВИДЕО) Полицаецот се изненадил кога запрел автомобил без светла, но и без возач!

АВТОНОМНОТО возење е еден од најголемите трендови во автомобилската индустрија со крајна цел целосно автоматизирано управување со возилата. Во пракса, ова носи многу предизвици, а ова е еден од нив. Неодамна на Инстаграм се појави видео на кое се гледа како полицајци во Сан Франциско запираат автомобил со исклучени главни …

Повеќе »

(ВИДЕО) Јапонците претставија возило со двојна намена, автобус што може да вози и на пруга

ЈАПОНЦИТЕ претставија ново возило кое веднаш влезе во конкуренција за најоригинален новитет на годината. DMV или со подолго име Dual Model Vehicle е автобус опремен со систем што го прави компатибилен со и зад железничкиот сообраќај. И ова не е само концепт, туку возило кое е подготвено за секојдневна употреба. …

Повеќе »

(ФОТО) Нема да верувате што на себе има овој Nissan

Спортски Nissan добил бизарен товар што на него изгледа како паразит. Тешко е да се опише ситуацијата што е снимена и објавена на Reddit од еден корисник. Фотографија на спортски Nissan со необичен товар се појави во групата IdiotsinCars. Верувале или не, сопственикот на Nissan ставил возило UTV. Ако се …

Повеќе »

УБАВ ГЕСТ: Донација на НОЕЛ за болницата во Гевгелија

Пред нова година беше најавата за донација, а денеска истата беше предадена – возило „Volkswagen“ опремено со сите неопходни инстументи, со пропратен медицински материјал и апаратура за да функционира како амбулантно возило за пациентите при Општа Болница со проширена надлежност – Гевгелија. Донатор е конфекцијата „НОЕЛ“ од Гевгелија, а примател …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВО АВСТРАЛИЈА – Сигурносните камери забележале момент на НЕВЕРОЈАТНА СРЕЌА: За влакно избегнала смрт!

Возачот ја загубил контролата врз возилото… Видеото кое се појави на Твитер, покажува момент на неверојатна среќа кога една жена од Австралија се преместила од местото каде што стоела во вистински момент. Возачот ја загубил контролата врз возилото, но за среќа ниту тој не бил сериозно повреден. This Australian woman …

Повеќе »

(ВИДЕО) МОМЧЕ (5) ИМ ГО УКРАЛ ТЕРЕНЕЦОТ НА РОДИТЕЛИТЕ ПА ТРГНАЛ ВО КАЛИФОРНИЈА: Полицаецот занемел кога дознал зошто!

Полицијата во американската сојузна држава Јута запрела возач поради непрописно возење а полиуцаецот бил во шок кога видел дека возач е 5. годишно дете, коее го возело автомобилот на своите родители. Момчето тргнало за Калифорнија бидејќи сакал да си купи Ламборгини. Прво што сообраќајните полицајци го прашале момчето било – …

Повеќе »