Tag Archives: возење

(ВИДЕО) Сакал да повози Бугати од 5 милиони долари, но не ја проверил временската прогноза

Возењето на Bugatti W16 Mistral е секако незаборавно искуство, со 1.600 коњски сили и ветер во косата. Во средината на август Bugatti претставил нов модел. Тоа е, исто така, последниот автомобил придвижуван од моторот 8.0 W16 со четири турбополначи. Тоа е Bugatti W16 Mistral, а потоа следат моделите со електрифициран …

Повеќе »

(ВИДЕО) Јирген Клоп има нов автомобил, првото возење го одработил во Ливерпул

Со германската марка е поврзан полни десет години. Јирген Клоп е амбасадор на Opel од 2012. година, а отсега неговиот ангажман ќе ја вклучува и употребата на новата Opel Astra. Неговиот избор е Astra во форма на plug-in хибрид придвижуван од хибриден погон од 180 КС и 360 Nm што …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ниту смачкан покрив не може да го запре возачот на најсилниот Голф

НАЈМОЌНИОТ Golf и неговиот возач се незапирливи. На социјалните мрежи за рекордно време се прошири кратко видео од улиците на Барселона. Виралното видео прикажува релативно обичен автомобил, VW Golf, на исто толку обично место, на улиците на Барселона, но сепак е доволно интересно и посебно за да предизвика огромен интерес. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Татко ја вози ќерка си на училиште со мотор, луѓето го критикуваат!

Татко со гордост споделил видео од неговата најмлада ќерка како се вози на мотор со него, но тој не ја очекувал реакцијата што ќе ја предизвика. Корисниците на TikTok го нападнаа PJ Challenger затоа што не ја облекол неговата ќерка во соодветна облека за мотоцикли, што е важно за безбедноста. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тиктокер снимил возење на најдолгиот воден тобоган во светот на море

Тиктокерот Алекс Оједа снимил како е да се вози на најдолгиот тобоган на светот на море. Имено, овој воден тобоган се наоѓа на брод за крстарење и е долг 243. метри и има пет водени млазови кои ве насочуваат за време на спуштањето. Во последниот дел поминувате низ отворен висечки …

Повеќе »

(ВИДЕО) Порше ја враќа титулата крал на Нирбургринг. Погледнете го возењето за паметење

Единствениот електричен автомобил на ПОРШЕ и одржа лекција на Тесла, но и на бројни спортисти. Со круг од 7:33,35 минути, Porsche Taycan Turbo S зад себе го остави дури и Tesla Model S Plaid, најмоќниот Tesla автомобил кој стапнал на асфалтот на „зелениот пекол“. Рекордно време во круг од 20,8 …

Повеќе »

(ФОТО) Ја надминал дозволената брзина за 110 км/ч – одземено му е Ламборџини

Конфискацијата на возила е се’ почеста казна што ја користи полицијата во многу делови од светот. Последниот пример доаѓа од Канада. Тој е доста спектакуларен бидејќи станува збор за исклучително скап италијански автомобил. Случајот го пријавила канадската полиција од Јорк. Ова е регион познат по својот рестриктивен пристап кон возачите …

Повеќе »

(ВИДЕО) Поради оптичка илузија луѓето кочат и исплашени поминуваат низ тунелот

Потсвесниот нагон за преживување е посилен од какви било сообраќајни знаци и казни.Шегата на страна, затоа што оние кои доживеале возење низ овој тунел, сигурно не им било до шега. Влегувајќи во тунелот, тие биле сведоци на оптичка илузија која ги принудила да застанат и да ја сменат лентата за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Со Мерцедес влетал на патеката и веднаш направил судар

Возењето по Нирбургринг за овој возач траела само две секунди. Сообраќајните несреќи не се невообичаени на Нирбургринг, особено кога на патеката пристигнуваат неискусни возачи со моќни автомобили. Откако автомобилот „ќе се смири“ и се почитуваат неговите перформанси, треба да ја научите патеката, да вртите по кривина и дури потоа да …

Повеќе »