Tag Archives: вовед во анатомија

(ФОТО) „Никогаш не вели никогаш“: Демпси за враќањето во „Вовед во анатомија“

Актерот Патрик Демпси секогаш ќе им биде познат на обожавателите на серијата „Вовед во анатомија“ како д-р Дерек Шепард, иако неговиот лик почина во 11-тата сезона. Сепак, тој не ја исклучува идејата да се врати во серијата во иднина, што особено ги израдувало обожавателите. Доктор Шепард направи изненадувачко враќање оваа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шокантен почеток на новата сезона на хит серијата „Вовед во анатомија“

Пред два дена, телевизиската компанија ABC премиерно емитувала двочасовен почеток на новата, седумнаесетта сезона на серијата „Вовед во анатомија“. Сапунската опера, од која подолго траат само Симпсонови, имаше шокантен почеток што многу фанови на Мередит Греј, доведе, буквално до лудило. Ако сте љубител на серијата, и не сте ги гледале …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хит серијата „Вовед во анатомија“ добива 17. сезона!

Објавен е тизер за новата сезона од серијата „Вовед во анатомија“. Веќе на 12. ноември, новата сезона ќе започне да се емитува на телевизијата АБЦ, а премиерата ќе трае два часа. Покрај оваа серија, на малите екрани доаѓа уште една што се занимава со слични теми – новата сезона на …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвездата на „Вовед во анатомија“ со фотографија од породилиштето открила дека родила син

Ѕвездата на „Вовед во анатомијата“, Камила Лудингтон и нејзиниот сопруг Метју Ален станаа родители на момче што го именуваа Лукас. 36. годишната глумица на Инстаграм открила дека нејзиното семејство станало побогато за уште еден член. View this post on Instagram After what felt like a year long third trimester… it …

Повеќе »

(ФОТО) Оваа улога ја прославила а сега порачува:„Тука сум за пари!“

Последните 15. години ја гледавме на ТВ, а сега открила зошто останала таму цело време. Актерката Елен Помпео, која стана позната во улогата на Меридит Греј во серијалот „Вовед во анатомија“, сега објасни дека не градела кариера во други продукции затоа што таа серија била нејзиниот приоритет – заради парите. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ја памтиме од „Вовед во анатомија“: Синоќа доделуваше награди и воодушеви!

Неизоставен дел е од историската серија „Вовед во анатомија“, а синоќа на доделувањето на наградите „Еми“ беше од оние кои ги доделуваат… Го глумеше генијалниот хирург Кристина Јанг во „Вовед во анатомија“. Шармантната Сандра Ох на доделувањето на Еми наградите, воодушеви со својот изглед. Во прекрасен долг фустан, креација на …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Вовед во анатомија“: Поради ѕвездата на серијата остатокот од глумиците добиле откази!

“Мислам дека ние жените, понекогаш се плашиме да прашаме, па подобро ќе молчиме, бидејќи така не учеле. Токму поради тоа сметам дека дојде време тоа да се промени, да се поддржуваме една со друга…” Продолжувањето на договорот на уште две години и останувањето во ТВ серијата “Вовед во анатомија” на …

Повеќе »

(ФОТО) Елен Помпео во „Вовед во анатомија“ ќе заработува по 20. милиони долари за сезона:„Не сум алчна…“

„Сакав поголема моќ и чувство на сопственост над серијата. Кога корпорацијата Дизни заработи три милијарди долари на нешто од што си ти дел почнуваш да веруваш дека и ти заслужуваш ’парче’од колачот“ вели глумицата Елен Помпео. „Конечно станувам рамноправна на машките колеги. Знам дека ќе заработам големи пари, но телевизиските …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ѕвезда на „Вовед во анатомија“ преплашена од операција на тумор во мозокот

Кејт Волш која во славната серија „Вовед во анатомија“ ја играла др Едисон Монтгомери, пред две години дознала дека има тумор во мозокот. Глумицата која сега има 49. години, постојано се чувствувала исцпрена и забележала дека потешко се служи со левата рака. Во јуни 2015 отишла на детален лекарски преглед …

Повеќе »