Tag Archives: воспалувања

(Рецепт) МОЌЕН НАПИТОК – ЗЛАТНО МЛЕКО КОЕ ПРАВИ ЧУДА: Го подобрува варењето, спречува воспалувања и помага при слабеењето!

Кремастиот и пенесто млечен пијалок помага во зачувувањето на здравјето а во и исто време е и вкусно… Куркума млекото е мешавина од куркума и млеко што има одличен ефект врз човечкото тело. Овој пијалок е замена за кафе, познат и како „Златно млеко“, и покрај тоа што загрева во …

Повеќе »

(ФОТО) НЕОЧЕКУВАНА БОЛЕСТ ЗА ПОЗНАТАТА ГЛУМИЦА – Не знае што и се случува: „Пред 2. месеци кога се разбудив доживеав ШОК!“

Кристен Бел ја дознала шокантната вест за нејзиното здравје кога нејзиниот лекар и рекол дека се разболела од целијаклија. „Се разбудив пред два месеци и дознав дека постои оваа болест. Не знам што се случува“, рекла Кристен. Таа побарала помош од хомеопатски лекар што работи на спој на источна и …

Повеќе »

Лекува настинки, ја намалува нервозата, ја ублажува депресијата…

Сојузникот на здравјето на древните Абориџини ги уништува бактериите, ги чисти бронхиите и синусите и помогнува при воспалување на грлото… Еукалиптус (Eucaliptus globulus) е дрво со раскошни крошни, потекнува од Австралија и е единствена храна на коалите. Листовите поседуваат лековита моќ, а во народната медицина најмногу се користат за болести …

Повеќе »