Tag Archives: волксваген

(ВИДЕО) Електричен Volkswagen ID.3 на crash тест: Еве како поминал

VOLKSWAGEN очекува многу од ID.3, така што овој резултат не е изненадување. Претпоставувате, првиот исклучиво електричен модел на Volkswagen на посебна платформа го помина тестот за безбедност на EuroNCAP со одлични резултати, односно со пет освоени sвезди. Про-перформансите постигнаа 87% за заштита на возрасни патници, 89% за заштита на деца …

Повеќе »

(ФОТО) Скапо: Објавена новата цена за VW Golf 8 GTI

Волксваген денес официјално ја започна продажбата на најмоќната, конвенционална верзија на новиот „голф“. Легендарниот „GTI“ во осмата генерација ќе чини скоро 40.000 евра, што го става во ценовниот опсег на премиум моделите. Секако еден од најпосакуваните модели во Европа е „голфот“ на Волксваген. Ова го покажуваат бројките за продажба од …

Повеќе »

ВАЖНО Е КАДЕ СЕ РАБОТИ: Volkswagen на работниците им поделил рекордни бонуси!

VOLKSWAGEN минатата година ја заклучил со раст на продажбата од 2.6%. Иако пазарот на автомобили најавило влегување во рецесија,посебно со падот на продажбата во Кина, Volkswagen минатата година сепак ја завршил со раст. А, најзаслужни за растот се работниците, велат во Volkswagen, па секој работник ќе добие награда, бонус во …

Повеќе »

(ФОТО) Ова е новата Шкода Фабиа!

Наближува премиерата на потполно новата Октавија, покрај Голфот најисчекуваниот новитет на VW концернот оваа година во понудата на класичните модели. Сега можеме да ги видима назнаките на она што треба да се очекува. Тисер скиците од Шкода во потполност ќе ја одработат својата улога. Како и секогаш, најавните скици го …

Повеќе »

Volkswagen Комерцијални Возила ја претставува електричната мобилност

Нови решенија за одржлива мобилност и транспорт на стоки и луѓе во урбаните региони – Volkswagen Комерцијални возила го претставија електричниот транспорт од иднината. Томас Седран, претседател на одборот за менаџмент на Volkswagen Commercial Vehicles, ги најави целите на брендот: „ Во традицијата на Volkswagen е да бидеме чекор понапред, …

Повеќе »

(ФОТО) Големо осовременување на иконата: „Светска премиера на дигитализираниот Multivan 6.1“

Иконата на комерцијалните возила: Bulli. – Transporter, Caravelle, Multivan and California. Сите се вбројуваат во категоријата најдобро продавани. Со шестте генерации – од Т1 до Т6 – Volkswagen Комерцијалните возила има произведено речиси дванаесет милиони единици низ целиот свет. Сега производната линија добива големо освежување – T6.1. Последното издание на …

Повеќе »

Светска премиера на новиот T-Cross: запознајте го новиот член на Volkswagen семејството

→ Новиот T-Cross, разновиден и практичен SUV → Урбан кросовер со моќен дизајн Со светска премиера во Амстердам, Шангај и Сао Паоло, Volkswagen го претстави својот нов T-Cross, а со тоа решително ја продолжува SUV офанзивата што ја започна во 2015 година. Овој комплетно нов модел наскоро ќе ги маѓепса …

Повеќе »

Технологијата го нагласува новиотVolkswagen Touareg–Лесно управување кое ги штити луѓето и животните кога се вози во мрак

Камерата за топлинска обработка на Touareg може да открие загрозени лица и диви животни ноќе порано од било кое човечко суштество Функцијатата за Night Vision може да открие објекти до 130 метри во мрак, да го предупреди возачот и да го активира системот за сопирање Иновативна карактеристика: новиот Touareg е првото …

Повеќе »