Tag Archives: војвотка кејт

(ВИДЕО) Погледнете ја фацата на Вилијам кога Марго Роби се шегувала на сметка на Хари и Меган!

Војводата и војвотката од Кембриџ по малку нервозно се смееле на шегата на Марго Роби за „Мегзит“ за време на говорот кој го одржала на доделувањето на наградите БАФТА. Кејт и Вилијам биле почесни гости на 73. доделување на наградите на Британската филмска академија кое се одржало во „Ројал Алберт …

Повеќе »

(ФОТО) Штедливата војвотка Кејт го носи омилениот, стар, труднички фустан

Со тоа заработила уште повеќе симпатии во јавноста… Кога очите на јавноста се нон стоп вперени во вас, како што се вперени во војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, тешко дека некои детали можат да останат скриени. Деталите како труднички фустан во кој Кејт е видена неколку пати, не само во …

Повеќе »