Tag Archives: вог

(ФОТО) ПРЕД ОБЈЕКТИВОТ НА СЛАВЕН ФОТОГРАФ – Се’ за уметност: Ирина Шајк повторно гола!

Атрактивната Ирина Шајк, која се прослави со позирање во костими за капење и изгради одлична кариера во светот на модата на сметка на своето беспрекорно тело, на својот профил на Инстаграм објавила две фотографии на кои позира целосно гола, а нејзините објави, погодувате, предизвикаа воодушевени реакции од бројните обожаватели. Станува …

Повеќе »

(ФОТО) Ирина Шајк ВО КУЌАТА НА ВЕРСАЧЕ позирала гола за „Вог“: Ги покрила само интимните делови

Атрактивната руска манекенка Ирина Шајк позирала гола за списанието Вог, покривајќи ги своите интимни делови од телото со керамички плочки. Оваа необична фотосесија со Шајк е снимена во градината на Донатела Версаче во Милано. „Многу сум среќна што бев во една многу посебна куќа на Версаче во Милано“, рекла Шајк …

Повеќе »

(ФОТО) Избрала Ана Винтур: Четири модели на капути во кои оваа зима вреди да се вложи!

Злогласната модна, библиска, уредничка ги избра нејзините фаворити за зима. Откако ги навела најголемите трендови за следната година, Ана Винтур открила во ново видео на Вог, за какви палта вреди да се инвестира во оваа година. Таа верува дека четири трендови се најважни оваа зима и вели дека сите ќе …

Повеќе »

(ФОТО) СИ ТЕРА ПО СВОЕ – МЕГАН МАРКЛ ИМА НОВА ПРОФЕСИЈА: Продолжува да ги крши правилата, а сега шокирала со идната обврска!

Меган Маркл има намера да стане колумнист на познатото списание и да пишува за нејзината хуманитарна работа. Меган очигледно ги игнорира правилата, бидејќи на членовите на кралското семејство им е строго забрането да соработуваат со медиумите или да пишуваат за нив.       Се тврди дека војвотката од Сасекс може да добие …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Шерон Стоун се појавила гола на насловна на „Вог“:„Жено дали старееш?“

Глумицата Шерон Стоун позирала за португалското издание на „Вог“. Се сликала гола и во мрежести чорапи. Иако е во седмата деценија на живот, Стоун и понатаму изгледа неверојатно и освојува со сексипилот… Минале 27. години од легендарната сцена во филмот „Сурови страсти“ во која Шерон Стоун (61), во текот на …

Повеќе »

(ФОТО) Ова се најдобро облечените ѕвезди на доделувањето на Еми наградите

Сезоната на доделување награди службено започна со Еми. седумдесеттото издание на најпрестижната американска телевизиска награда се одржало во Мајкрософт салата во Лос Ангелес. Како што тоа обично бидува, освен приказните за носителите на наградите, со недели се говори за модата. „Вог“ ги избрал најдобро облечените ѕвезди на годинешното доделување на …

Повеќе »

(ФОТО) Амал Клуни ја отворила вратата на својот раскошен дом!

Амал Клуни, убавата адвокатка за човекови права на која и успеало да го освои срцето на неосвоивиот Џорџ Клуни со кого ги има близнаците Александер и Ела, ја краси насловната на новиот број на американското издание на магазинот „Вог“ во фустан со потпис на пославениот Александер МекКвин. Секогаш беспрекорно дотерана, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Успешен модел и’ на 69. години

Во најновото издание, октомвриско, на италијанскиот „Вог“ се појавува манекенката Меј Муск.И, не би било ништо необично, нели, ако Меј Муск нема 69. години, а веќе пет децении е присутна во светот на модата. Иако нема постојани агажмани како порано, таа се пофалила со нов успех. @vogueitalia interview. October 2017. …

Повеќе »

(ФОТО) Таа е најстара жена на насловната на „Вог“

Манекенката и глумица Лорен Хатон и’ официјално е најстара жена која досега се појавила на насловната страна на „Вог“ магазинот. Sneak peek to our October issue 🔥 È sempre oggi 🔥 on Newsstands tomorrow October 5th🔥 The legendary Lauren Hutton 🔥🔥 in Valentino @maisonvalentino by Steven Klein @stevenkleinstudio styled by …

Повеќе »