Tag Archives: вог

(ФОТО) ФАНТАСТИЧЕН ИЗГЛЕД – Познатата актерка позираше за Vogue и го покажа своето предизвикувачко издание на 64-годишна возраст

Познатата актерка Џејми Ли Кертис позираше за Vogue и го покажа своето предизвикувачко издание на 64-годишна возраст. Новото издание на магазинот „Вог“ е посветено на наградата „Оскар“, а по тој повод фотографираа триесетина ѕвезди, меѓу кои се издвојува Џејми. Ли Кертис со години е позната по својот фантастичен изглед, а …

Повеќе »

(ФОТО) ОКТОМВРИСКО ИЗДАНИЕ – Ќерката на Моника Белучи станала ѕвезда на насловната на магазинот „Вог“

Дева Касел, ќерката на Моника Белучи и Винсент Касел, станала ѕвезда од насловната страна на октомвриското издание на магазинот Вог за турскиот пазар. За нејзиниот изглед се заслужни Џејлан Атинч, Џон Олет и Јоланта Седро, а фотографиите ги направил Арсени Јаблев. Својот ретро изглед Дева го комплетирала со луксузен накит …

Повеќе »

(ФОТО) КАРМЕН ДЕЛ’ОРЕФИС – Најстарата манекенка на светот (91) им пркоси на годините: За снимањето позирала полугола

Најстарата манекенка на светот Кармен Дел’Орефис на 91-годишна возраст позирала полугола за магазинот New You. За Кармен Дел’Орефис годините навистина се само бројка. Со 91. година, сребрената убавица е најстариот модел на светот кој сè уште работи. Овој месец таа ја дели насловната страница на списанието New You со 69-годишната …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИСКРЕНО – БРЕД ПИТ ТВРДИ ОВА СЕ НАЈЖЕШКИТЕ МАЖИ ВО ИСТОРИЈАТА: Тие се миленици на жените, а актерот ја открил и ТАЈНАТА НА ДОБРИОТ ИЗГЛЕД!

Познатиот холивудски актер Бред Пит неодамна даде големо интервју за „Vogue”“, а во фокусот на разговорот бил неговиот нов бренд за нега на машка кожа „Le Domaine Skincare“. За време на интервјуто тој се осврнал на самата машка нега и начинот на кој машкиот свет треба да се грижи за …

Повеќе »

(ФОТО) БЕЛА ХАДИД прв пат за ПЛАСТИЧНИТЕ ОПЕРАЦИИ: „Имав синдром на измамник“

Бела Хадид, во едно неодамнешно интервју, првпат проговори за естетската хирургија: „Го имав овој синдром на измамник кога луѓето ме натераа да се чувствувам како да не заслужувам ништо од ова“. Бела Хадид размислувала за нејзината одлука да оди под нож пред повеќе од една деценија. Во неодамнешното интервју за …

Повеќе »

(ФОТО) Светот засекогаш ќе ја памети оваа слика: Наоми Кембел за прв пат го покажала БЕБЕТО!

Се шпекулираше дека бебето е посвоено, а манекенката ја разрешила дилемата… Познатата манекенка Наоми Кембел (51) стана мајка во мај минатата година, а и покрај шпекулациите таа тврди дека нејзината ќерка не била посвоена. Во големото интервју за британскиот Вог, манекенката отворено проговорила за новороденчето и на тој начин ги …

Повеќе »

(ФОТО) Лејди Гага потполно гола на фотографиите за италијански и британски „Вог“

Поп ѕвездата Лејди Гага ги краси насловните страници на италијанското и британското списание „Вог“ за ноември и декември оваа година. Гага во фото едиторијалот позирала целосно гола и зборуваше за својата нова улога на Патриша Регани во филмот „Гучи“ кој ќе излезе на 24. ноември годинава. Фотографиите ги објави и …

Повеќе »

(ФОТО) Адел позирала за насловната страница на Вог и зборувала за слабеење – но и причините за разводот!

АДЕЛ позирала за насловната страница на модниот магазин „Вог“. Daily Mail пишува дека пејачката е првата славна личност што се појавила на насловната страница и’ на британското и на американското издание на списанието. Адел во жолт фустан позирала за британското издание на списанието, а во зелен за американското издание. За …

Повеќе »

(ФОТО) НАСЛОВНА СТРАНИЦА КОЈА КРЕНА ПРАШИНА: Синди Крафорд (55) позирала за Вог – без облека!

Насловната страница на списанието „Вог“ е украсена со нејзин портрет со нагласена фризура, но една слика во рамките на списанието привлече посебно внимание и беше оценета како крајно провокативна. Во февруари, популарната манекенка Синди Крафорд наполни 55. години, но секој ден добиваше комплименти дека изгледа совршено. Нејзиното појавување на насловната …

Повеќе »