Tag Archives: во живо

(ВИДЕО) ОД ОВА НЕМА ПОУБАВО – Водителка читала вести кога во студио се појавил неочекуван гостин: Не можела да не се насмее…

Водителката на МСНБЦ вести, Кортни Кјуб, покажала дека е мајстор во вршење на неколку работи во исто време. Имено во средата наутро нејзиниот син се појавил во студиото каде се емитуваат вести во живо. Кјуб известувала за националната безбедност и Пентагон, зборувала за воздушните напади на Турција над Сирија, кога …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новинарка со елегантен потег отстранила натрапник од преносот: Нејзината реакција станала апсолутен хит на интернет

“Ваквите рефлекси доаѓаат по 10-годишно известување за злосторства во Њујорк”, се пошегувала самата новинарка. Снимката од една новинарка станала хит на социјалните мрежи откако таа со елегантен потег спречила постар маж да ѝ влезе во кадар додека известувала за несреќа. Дарла Мајлс од њујоршката телевизија “ABC7” само ја работела својата …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВОДИТЕЛКА ВО ЖИВО РЕКЛА ВЕДНАШ СЕ ВРАЌАМЕ И СЕ СКРИЛА ПОД МАСАТА: Земјотресот во Калифорнија ја преплашил спикерката – се молела да преживее!

Спикерка на американската телевизиска мрежа CBS, за време на програмата во живо, извештајот за земјотресот го завршила така што се скрила под масата. За време на земјотресот тлото во Калифорнија толку се тресело што се затресла и опремата и сценографијата во студиото а таа заедно со колегата во живо пренесувала …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ријана се опила пред камерите и со едно признание ги изненадила обожавателите

Пејачката Ријана учествувала во предизвикот „Day Drinking“ (Дневно пиење) со познатиот американски водител Сет Маерс. Дуото пиело неколку часови и мешал пијалоци, а пејачката не се воздржувала потполно да се опие пред камерите. Ријана пиела пиво, коктели и жестоки појалоци и се смеела на финтите на водителот, а денот завршил …

Повеќе »

Уште два дена можност за присуство на снимањето на акустичниот албум на Нокаут

Познатиот бенд ќе одржи концерт и ќе снима нов акустичен албум во Скопје Мериот хотел, а гледачите ги кани да бидат дел од снимањето во живо Спектакуларниот концерт на Нокаут ќе се одржи на 26ти декември во 21 часот во наменски подготвената просторија во Скопје Мериот хотел. Концертот покрај тоа …

Повеќе »

(ФОТО) Слушачка промоција на првиот албум на „The Mole Pack“!

Новиот македонски блуз состав „The Mole Pack“, во недела,19.август, во 20. часот, прават слушачка промоција на нивниот прв албум „Gambling Man“ во „ЧЕ“! „Ќе се откорнеме“ цела вечер од слушање на нивните оригинални авторски дела, ќе се подружиме со членовите, ќе гледаме видевца и ќе си одиме дома со копија …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Растурил“ со песната на Павароти: Оваа снимка од Тоше Проески сигурно не сте ја виделе!

Во октомври се навршуваат 11. години откако загина Тоше Проески, еден од најпопуларните пејачи на просторите на бивша Југославија. Неговите фанови и понатаму ги преслушуваат неговите хитови од бројните албуми, а неговиот сјај не бледнее ниту 11. години од смртта. Оние кои го слушале во живо знаат дека неговиот глас …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СП во Русија – Ја шокирал: Насилник ја бакнувал колумбиската репортерка и ја фатил за гради!

Спортската репортерка на социјалните мрежи поставила видео од инцидентот со цел да го посрами непознатиот маж и објаснила колку ја погодил неговиот чин… Колумбиската репортерка Жулиет Гонзалес Теран за време на преносот во живо во рускиот град Саранск доживел вистинска непријатност кога минувач ја бакнал и фатил за градите. Водителката …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Секси водителка ја „шуткале“ во емисија во живо а таа само се смеела…

Мексиканската водителка, која ја нарекле најсекси прогнозерка на светот, за време на емисија во живо ја шуткале, во бизарен ритуал кој на нивната екипа би требало да и помогне на Светското првенство. 27. годишнта водителка немала ништо против тој ритуал, за време на кој облекла мексикански дрес и ултра кусо …

Повеќе »