Tag Archives: во живо

(ВИДЕО) ФАНОВИТЕ ГЛЕДАЛЕ СТРАВИЧНИ СЦЕНИ – СОПРУГОТ ПОЛИЛ СО БЕНЗИН ПОПУЛАРНА ВЛОГЕРКА: Ја запалил додека се јавувала во живо!

Кинеската sвезда на социјалните мрежи Ламу (30) починала откако нејзиниот поранешен сопруг ја полил со бензин и ја запалил, додека емитувала видео во живо. На последната снимка објавена на 14. септември, непосредно пред злосторството, Лама испеала традиционална тибетска песна. Неколку часа подоцна тој ден, за време на преносот во живо, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Среде јавување во живо, славниот актер влегол во кадарот и и’ го земал микрофонот на репортерката

Австралиската репортерка била изненадена кога холивудскиот актер Крис Хемсворт и влетал во кадарот среде читање на временската прогноза на ливадата. Лорен Филипс известувала од една ливада во Сконе, град во австралиската држава Нов Јужен Велс. Ја читала временската прогноза кога зад неа се појавич познатиот актер кој ноншалантно и пришол …

Повеќе »

(ВИДЕО) Репортер се јавувал во живо додека минувал ураганот Лаура – гледачите преплашени!

Репортерот на NBC News, Џеј Греј известувал во живо на утринското шоу „Добро утро, Британијо“ за ураганот Лаура што дивее во САД, а снимките од неговото јавување ги исплашиле некои гледачи. Џеј известувал за состојбата во езерото Чарлс, Луизијана и во еден момент ветрот скоро го оддувал. „Сега е малку …

Повеќе »

(ВИДЕО) ХАОС ВО ПРОГРАМА ВО ЖИВО: Српска водителка водела ДНЕВНИК а потоа ја снашла грда неволја!

Водителката Роксанда Бабиќ се однесувала навистина професионално… Видеото кое стана апсолутен хит се споделува на социјалните мрежи, покажувајќи колку може да биде професионален еден презентер. Имено, водителката Роксанда Бабиќ имала лоша среќа во програмата во живо, но храбро се соочила со „неочекуван гостин“. Во програмата во живо, додека таа им …

Повеќе »

(ВИДЕО) АМЕРИКАНСКИ АСТРОНАУТИ – ВО ЖИВО: Враќање на Земјата во Space X Dragon капсула

АСТРОНАУТИТЕ, пионери на вселенскиот лет Space X на Илон Маск, ноќеска ја напуштија орбиталната вселенска станица и се упатија кон Земјата. Ројтерс пренесува дека двајцата американски астронаути, Харли и Бенкен, во капсулата „Драгон“ ги напуштиле тројцата нивни колеги во орбиталната станица и се упатиле кон Земјата, каде треба да слетаат …

Повеќе »

(ВИДЕО) На водителка среде пренос и паднал заб: Нејзината реакција станала хит!

Гледачи на украинската телевизија TCH доживеа неочекувана претстава кога водителката Маричка Падалко изгубила заб среде извештај во живо. Камерата, се разбира, снимила сè, а видеото брзо започнало да се споделува на социјалните медиуми. Она што го привлекло вниманието на многумина не бил само фактот дека нејзиниот заб испаднал, туку нејзината …

Повеќе »

(ВИДЕО) На водителка за време на емисија во живо случајно и испаднала „брадавицата“ – снимката набргу се проширила

По социјалните мрежи почнала да се шири снимката на шпанската водителка, Анабел Пантоји, на која за време на емисија во живо, случајно и испаднала брадавицата. Se le sale el pezón a Anabel #somoslaaudiencia12J pic.twitter.com/T0fkFvsQg7 — 🇵🇷@lebiram🇵🇷 (@lebiram34980787) June 12, 2020 Имено, Анабел учествуваше во шоуто La ultima cena (Последната вечера) …

Повеќе »

ПОСЛЕДИЦИ ОД КОРОНА ВИРУСОТ – Кралицата Елизабета никогаш нема да се врати на кралските должности: Со години ќе биде во изолација!?

Членовите на семејството и надлежните органи на Велика Британија строго ја чуваат кралицата… Британската кралица Елизабета (94) во моментот е во изолација во замокот Виндзор заради сè уште актуелниот корона вирус. Нејзината околина и политичките службеници строго го штитат здравјето на кралицата, па сосема е сигурно дека никој нема да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Зад новинарот, додека се јавувал во живо од дома, прошетала гола жена – драмата настанала кога се дознало која е таа!

Шпанскиот новинар Алфонсо Мерлос е во голем проблем откако зад него, среде јавување во живо, се појавила гола жена. Се открило дека не му е девојка туку колешка… Вклучувањето на шпанскиот новинар Алфонсо Мерлос во една емисија стана хит на социјалните мрежи, но не поради неговото мислење за коронавирусот туку …

Повеќе »