Tag Archives: во живо

(ВИДЕО) БРАВО ЏЕН: Погледнете како глумицата изненадила медицинска сестра заболена од корона вирус!

Актерката се вклучила во видео разговор и оставила без зборови… Кимбел Фербенкс, медицинска сестра со корона вирус која моментно е во изолација, била гостинка на Џими Кимел,во домашното издание на ова познато шоу, не наслутувајчи го вклучувањето на Џенифер Анистон. Гостувајќи преку видео повик кај Кимбел рекла дека не е …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДНК СО КОНЦЕРТ на интернет: „Седи дома, биди кул!“

Македонските музичари, посебно оние кои имаат редовни настапи, пред избивањето на пандемијата со коронавирусот, чувствуваат потреба на својата публика да и ‘дадат нешто повеќе’ и во овие тешки времиња кога се забранети сите јавни собирања…И, секој го прави тоа на свој начин… Но, ДНК не би биле тоа што се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ВОДИТЕЛ ВО ЕМИСИЈА ВО ЖИВО ПРИЗНАЛ ДЕКА Е ГЕЈ! Ги изненадил сите во студиото затоа што 27. години е во брак!

Филип Скофилд (57), ТВ-презентер кој е 27. години во брак, изјавил дека чувствува болка и збунетост во врска со она што го направил на своето семејство, откривајќи му на светот дека е геј. Во петокот наутро, тој ја открил својата сексуалност на својот Инстаграм профил со писмо што го напишал …

Повеќе »

(ВИДЕО) БИВШАТА ДЕВОЈКА МУ УПАДНАЛА НА ВЕНЧАВКА И НАПРАВИЛА ХАОС: „Те сакам, не можеш да се ожениш со неа“ – Реакцијата на невестата е ХИТ!

На една свадба во Мексико се случила ситуација типична за романтичните комедии. Само што овој пат не станувало збор за филм, туку за реална и многу непријатна ситуација… Имено, на споменатата свадба влегла поранешната девојка на младоженецот и почнала да вика, што предизвика целосен хаос во салата. „Не можеш да …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВА ДЕНЕС СИГУРНО ЌЕ ВЕ НАСМЕЕ: Грчки новинар во проблеми среде емисија во живот – го брка свиња!

Јавувањето во живо неретко знае да биде многу ризично… Токму тоа му се случило на еден грчки новинар кој наместо да известува за поплавите бегал од свиња… „Добро утро, имаме еден проблем. Имаме една свиња овде што не брка од сабајле!“, со овие зборови грчки новинар го почнал вклучувањето во …

Повеќе »

(ВИДЕО) АКО СТЕ ПРОПУШТИЛЕ – Славица на Алфа ТВ во живо: „Јас само чекам да водам љубов со љубовникот додека мажот не е тука, а него ем не го бива ем озборува!“

Во попладневните емисии на телевизија Алфа граѓаните имаат можност да дебатираа, а ние ве потсетуваме (или ако не сте гледале – информираме) како минало едно јавување на темата „Озборување“. Во емисијата се јавила, веќе добро познатата гледачка, Славица дебатирајќи на оваа тема. Таа среде емисија зборувала за нејзиниот љубовник, но …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВОДИТЕЛКА ПРЕД КАМЕРИТЕ ДОЗНАЛА ДЕКА Е ТЕШКО БОЛНА: Не го прекинувала вклучувањето и се „гушела“ во солзи додека на жените се обидувала да им пренесе ВАЖНА ПОРАКА!

Али Мејер (41) е популарна новинарка во Оклахома, и додека работела на вклучување во живо, таа беше целосно опуштена сè додека не ја слушнала најлошата вест од нејзиниот живот. Таа работеше прилог со цел да го привлече вниманието на жените кон важноста на превенцијата од карцином на дојка и редовните …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОД ОВА НЕМА ПОУБАВО – Водителка читала вести кога во студио се појавил неочекуван гостин: Не можела да не се насмее…

Водителката на МСНБЦ вести, Кортни Кјуб, покажала дека е мајстор во вршење на неколку работи во исто време. Имено во средата наутро нејзиниот син се појавил во студиото каде се емитуваат вести во живо. Кјуб известувала за националната безбедност и Пентагон, зборувала за воздушните напади на Турција над Сирија, кога …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новинарка со елегантен потег отстранила натрапник од преносот: Нејзината реакција станала апсолутен хит на интернет

“Ваквите рефлекси доаѓаат по 10-годишно известување за злосторства во Њујорк”, се пошегувала самата новинарка. Снимката од една новинарка станала хит на социјалните мрежи откако таа со елегантен потег спречила постар маж да ѝ влезе во кадар додека известувала за несреќа. Дарла Мајлс од њујоршката телевизија “ABC7” само ја работела својата …

Повеќе »