Tag Archives: во живо

(ВИДЕО) АМЕРИКАНСКИ АСТРОНАУТИ – ВО ЖИВО: Враќање на Земјата во Space X Dragon капсула

АСТРОНАУТИТЕ, пионери на вселенскиот лет Space X на Илон Маск, ноќеска ја напуштија орбиталната вселенска станица и се упатија кон Земјата. Ројтерс пренесува дека двајцата американски астронаути, Харли и Бенкен, во капсулата „Драгон“ ги напуштиле тројцата нивни колеги во орбиталната станица и се упатиле кон Земјата, каде треба да слетаат …

Повеќе »

(ВИДЕО) На водителка среде пренос и паднал заб: Нејзината реакција станала хит!

Гледачи на украинската телевизија TCH доживеа неочекувана претстава кога водителката Маричка Падалко изгубила заб среде извештај во живо. Камерата, се разбира, снимила сè, а видеото брзо започнало да се споделува на социјалните медиуми. Она што го привлекло вниманието на многумина не бил само фактот дека нејзиниот заб испаднал, туку нејзината …

Повеќе »

(ВИДЕО) На водителка за време на емисија во живо случајно и испаднала „брадавицата“ – снимката набргу се проширила

По социјалните мрежи почнала да се шири снимката на шпанската водителка, Анабел Пантоји, на која за време на емисија во живо, случајно и испаднала брадавицата. Se le sale el pezón a Anabel #somoslaaudiencia12J pic.twitter.com/T0fkFvsQg7 — 🇵🇷@lebiram🇵🇷 (@lebiram34980787) June 12, 2020 Имено, Анабел учествуваше во шоуто La ultima cena (Последната вечера) …

Повеќе »

ПОСЛЕДИЦИ ОД КОРОНА ВИРУСОТ – Кралицата Елизабета никогаш нема да се врати на кралските должности: Со години ќе биде во изолација!?

Членовите на семејството и надлежните органи на Велика Британија строго ја чуваат кралицата… Британската кралица Елизабета (94) во моментот е во изолација во замокот Виндзор заради сè уште актуелниот корона вирус. Нејзината околина и политичките службеници строго го штитат здравјето на кралицата, па сосема е сигурно дека никој нема да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Зад новинарот, додека се јавувал во живо од дома, прошетала гола жена – драмата настанала кога се дознало која е таа!

Шпанскиот новинар Алфонсо Мерлос е во голем проблем откако зад него, среде јавување во живо, се појавила гола жена. Се открило дека не му е девојка туку колешка… Вклучувањето на шпанскиот новинар Алфонсо Мерлос во една емисија стана хит на социјалните мрежи, но не поради неговото мислење за коронавирусот туку …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новинар се јавил во живо од својот дневен престој – добро се видело дека не носи панталони!

Додека работат од дома, многумина малку се опуштиле, па не е невообичаено да се работи во пижами или дури и долна облека, а на известувачот на АБЦ, Вил Рив ова му се удрило од глава. Поточно, за време на преносот во живо на „Добро утро Америка“ од неговата дневна соба, …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕ МОЖЕ ПОСМЕШНО: Цел регион се смее за тоа што се случило зад новинарката во вклучувањето во живо..

Јавувањата во живо понекогаш умеат да бидат многу интересни, најчесто поради тоа што се случува околу новинарите… Екипата на социјалната мрежа Фејсбук во Босна и Херцеговина, веќе трет ден се смее со тоа што се случило во вклучувањето во живо од Бања Лука на програмата „FTV“. Новинарката се вклучила во …

Повеќе »

(ВИДЕО) БРАВО ЏЕН: Погледнете како глумицата изненадила медицинска сестра заболена од корона вирус!

Актерката се вклучила во видео разговор и оставила без зборови… Кимбел Фербенкс, медицинска сестра со корона вирус која моментно е во изолација, била гостинка на Џими Кимел,во домашното издание на ова познато шоу, не наслутувајчи го вклучувањето на Џенифер Анистон. Гостувајќи преку видео повик кај Кимбел рекла дека не е …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДНК СО КОНЦЕРТ на интернет: „Седи дома, биди кул!“

Македонските музичари, посебно оние кои имаат редовни настапи, пред избивањето на пандемијата со коронавирусот, чувствуваат потреба на својата публика да и ‘дадат нешто повеќе’ и во овие тешки времиња кога се забранети сите јавни собирања…И, секој го прави тоа на свој начин… Но, ДНК не би биле тоа што се …

Повеќе »