Tag Archives: во живо

(ВИДЕО) Куче прошетало пред водител за врме на емисија: Неговата реакција сите ги насмеала!

За време на утринската програма на каналот Global News се случила необична ситуација. Имено, додека домаќините го најавувале следниот прилог од студиото, на нивната маса се качил симпатичен јазовичар и ноншалантно прошетал.   View this post on Instagram   A post shared by Dachshund Lovers 🐾 (@dachshund.owners) Водителот Шеј Гахам …

Повеќе »

(ФОТО) ПОТВРДЕНО Е – НА ВИДЕЛИНА ИЗЛЕГУВААТ „ВАЛКАНИТЕ АЛИШТА“: Хари и Меган ќе ја кажат вистината за сите тензии со остатокот од семејството!

Дојде и тоа време! Принцот Хари и Меган Маркл конечно се подготвени да зборуваат за изминатата година, во која тие беа едно од најспоменуваните имиња во светските медиуми.   View this post on Instagram   A post shared by Meghan Markle 🔵 (@meghanmarkle_official) Откако решија да го напуштат кралското семејство, …

Повеќе »

(ФОТО) Вечерва од 21. часот – Онлајн концерт на Тамара и Тијана!

Секогаш биле оригинални па така и овојпат решија да ги изненадат своите обожаватели… Сестрите Тодевски и Тијана и Тамара, соодветно, ги израдуваа своите обожаватели и следбеници преку Инстаграм со најавата за нивниот прв заеднички концерт преку Интернет, кој ќе биде достапен за сите оваа вечер (23.02.) Со почеток во 21 …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Церемонијата на доделувањето на Оскарите во април ќе се пренесува во живо

Најпознатата и најпрестижна церемонија на доделување на Оскарите ќе биде организирана на 25. април и ќе се емитува во живо од повеќе локации, потврдија денес организаторите. Портпарол на Академијата за филмска уметност и наука изјави дека и’ покрај пандемијата на коронавирусот, што предизвика вистински пустош во филмската и забавната индустрија, …

Повеќе »

И’ оваа година ништо од класичниот Евросонг: Организаторите понудиле неколку сценарија

Европската унија за радиодифузија (ЕБУ) објави вести поврзани со годинашниот натпревар за Песна на Евровизија, што треба да се одржи во Ротердам, Холандија. Откако минатата година беше откажан Евросонг, среде пандемијата на коронавирусите, организаторите се погрижија ваквиот исход на ситуацијата да не се случи и оваа година. The @EBU_HQ, @PubliekeOmroep, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Елиф Елмас ја изнасмеал Италија: Славенички му упаднал во извештајот на новинарот на „Скај“!

Македонскиот бисер Елиф Елмас вечерва нема да игра против Естонија, откако се пожалил на повреда на бутот, па се врати во Неапол и вчера се појавил во тренинг-центарот „Кастел Волтурно“, а на доаѓање направил – спектакл. Младиот фудбалер за врска очигледно уште е во еуфорија и транс после пласманот на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Премиерката на Исланд била прекината од земјотрес: Прекрасно реагирала!

Исландската премиерка Кетрин Јакобсдотир била прекината за време на интервјуто од земјотрес со јачина од 5,6 степени по Рихтер. Исландската канцеларија за метеорологија објавила дека земјотресот се случил во 13:43 часот по локално време во близина на Крисувик, околу 35. километри јужно од Рејкјавик. Засега нема извештаи за повредени или …

Повеќе »

(ВИДЕО) Преслатка саботажа: Двегодишен син на метеоролог ја прекинал прогнозата на времето

Главниот метеоролог на ABC News, Џинџер Зи, за време на нејзиниот извештај за времето била посетена од неочекуван (но симпатичен) гостин. Тоа се случило во емисијата „Добро утро Америка“, а тоа бил нејзиниот двегодишен син Мајлс Меклин. Додека неговата мајка била зафатена со пријавување на опасност од пожар во Калифорнија, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ФАНОВИТЕ ГЛЕДАЛЕ СТРАВИЧНИ СЦЕНИ – СОПРУГОТ ПОЛИЛ СО БЕНЗИН ПОПУЛАРНА ВЛОГЕРКА: Ја запалил додека се јавувала во живо!

Кинеската sвезда на социјалните мрежи Ламу (30) починала откако нејзиниот поранешен сопруг ја полил со бензин и ја запалил, додека емитувала видео во живо. На последната снимка објавена на 14. септември, непосредно пред злосторството, Лама испеала традиционална тибетска песна. Неколку часа подоцна тој ден, за време на преносот во живо, …

Повеќе »