Tag Archives: во живо

(ФОТО) Откриени деталите за доделувањето на Оскарите: Ќе се одржи интимна церемонија во живо – без „Зум“

Организаторите на овогодинешните Оскари открија одредени детали, наведувајќи дека и покрај пандемијата, сè ќе се одвива како и претходните години. Ова значи дека нема да има повици преку „Зум“ за време на церемонијата, а „дрес кодот“ за црвениот тепих не вклучува тренерки и патики, туку вистински гала-изданија. „За оние кои …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВО ЕМИСИЈА ВО ЖИВО ВОДИТЕЛКАТА НАПАДНАТА, ОД ГОЛА ЖЕНА, СО ТУЛА: Хаос во студиото, можело да заврши ТРАГИЧНО!

Новинарството може да биде стресно, но судбината на една романска телевизиска водителка го крева сето тоа на повисоко ниво. Имено, на снимањето на емисијата „Acces Direct“ се случил голем и незапаметен инцидент. Станува збор за романската телевизија А1, и сè се случило кога водителката Мирела Вајда била нападната во програма …

Повеќе »

„Оскарите“ сепак ќе се одржат со физичко присуство

Свеченоста со доделувањето на Оскарите ќе се случи со физичко присуство, без видеоврски преку „Зум“ и други видеоплатформи. Имено, настанот ќе се пренесува истовремено од „Долби театарот“ и од железничката станица „Јунион стејшн“ во Лос Анџелес, поради потребата од поголем простор. Сите номинирани ќе имаат можност за присуство на гала-свеченоста …

Повеќе »

(ВИДЕО) На водител паднал огромен „видео ѕид“! Минал без повреди!

Иако изгледало страшно водителот на колумбискиот ESPN, Карлос Ордуз минал без посериозни повреди. На него паднал огромен видео ѕид, а колегите во студиото занемеле. Безгрижно ги редел хартиите, а потоа – ТРАС! Огромен видео ѕид го „покрил“ несреќниот колумбиски водител а колегите останале во шок. Тие само со неверување погледнале …

Повеќе »

(ВИДЕО) Куче прошетало пред водител за врме на емисија: Неговата реакција сите ги насмеала!

За време на утринската програма на каналот Global News се случила необична ситуација. Имено, додека домаќините го најавувале следниот прилог од студиото, на нивната маса се качил симпатичен јазовичар и ноншалантно прошетал.   View this post on Instagram   A post shared by Dachshund Lovers 🐾 (@dachshund.owners) Водителот Шеј Гахам …

Повеќе »

(ФОТО) ПОТВРДЕНО Е – НА ВИДЕЛИНА ИЗЛЕГУВААТ „ВАЛКАНИТЕ АЛИШТА“: Хари и Меган ќе ја кажат вистината за сите тензии со остатокот од семејството!

Дојде и тоа време! Принцот Хари и Меган Маркл конечно се подготвени да зборуваат за изминатата година, во која тие беа едно од најспоменуваните имиња во светските медиуми.   View this post on Instagram   A post shared by Meghan Markle 🔵 (@meghanmarkle_official) Откако решија да го напуштат кралското семејство, …

Повеќе »

(ФОТО) Вечерва од 21. часот – Онлајн концерт на Тамара и Тијана!

Секогаш биле оригинални па така и овојпат решија да ги изненадат своите обожаватели… Сестрите Тодевски и Тијана и Тамара, соодветно, ги израдуваа своите обожаватели и следбеници преку Инстаграм со најавата за нивниот прв заеднички концерт преку Интернет, кој ќе биде достапен за сите оваа вечер (23.02.) Со почеток во 21 …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Церемонијата на доделувањето на Оскарите во април ќе се пренесува во живо

Најпознатата и најпрестижна церемонија на доделување на Оскарите ќе биде организирана на 25. април и ќе се емитува во живо од повеќе локации, потврдија денес организаторите. Портпарол на Академијата за филмска уметност и наука изјави дека и’ покрај пандемијата на коронавирусот, што предизвика вистински пустош во филмската и забавната индустрија, …

Повеќе »

И’ оваа година ништо од класичниот Евросонг: Организаторите понудиле неколку сценарија

Европската унија за радиодифузија (ЕБУ) објави вести поврзани со годинашниот натпревар за Песна на Евровизија, што треба да се одржи во Ротердам, Холандија. Откако минатата година беше откажан Евросонг, среде пандемијата на коронавирусите, организаторите се погрижија ваквиот исход на ситуацијата да не се случи и оваа година. The @EBU_HQ, @PubliekeOmroep, …

Повеќе »