Tag Archives: во живо

Пет заповеди за живот после короната

Короната ни покажа дека многу можности и навики ги сфаќавме здраво за готово и нè научи дека здравјето е сè уште многу важно. Со себе донесе разни тешкотии и непријатни моменти, осаменост, отуѓување, но и зголемена свесност за важни теми. Иако сè уште не е поразена, животот барем делумно се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „ВО КАДАРОТ ВЛЕТАЛО ПАКЕТЧЕ“: Дали ова се НОВИ докази дека Италијанецот е вплеткан во уште ПОГОЛЕМ СКАНДАЛ!

На социјалните мрежи се појавила полемика! По евровизискиот скандал каде гледачите и новинарите го обвинија италијанскиот пејач Дамиано Давид (22) за шмркање кокаин во директен пренос, фановите се обидуваат да му помогнат, но се појавиле нови „докази“ дека можеби Италијанецот навистина има врска со силните обвинувања. Имено, се појавиле фотографии …

Повеќе »

(ВИДЕО) Репортерка во живо известувала за украденото куче и го видела киднаперот како го шета

Репортерката од Бостон, Џулијана Маза, известила за украдено куче по име Титус од соседството, кога забележала човек како шета куче на поводник, кој наликувала баш како Титус. Кучето беше украдено минатата недела од локален паркинг, а семејството веднаш тргнало во потрага по него и ги алармирало властите. #ICYMI: I HAD …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новинарка известувала од Газа кога бомба погодила блиска зграда

Израелски воздушен напад погодил зграда во центарот на Газа додека новинарката Јумна ал Сајед во живо известувала за Ал Џезира од соседна зграда. Ал Сајед продолжила да коментира иако поради експлозијата морала да се оддалечи од камерата. Фото: Принтскрин/Youtube/Guardian News

Повеќе »

(ВИДЕО) Водителка на РТС во програма во живо го згрешила името на Тито

По повод годишнината од смртта на Јосип Броз Тито, водителката Анета Ковачиќ прочитала сегмент посветен на доживотниот претседател на Југославија, па му го згрешила името. Наместо Јосип, рекла Јосиф и разбеснила некои корисници на социјалните мрежи. Видео од нејзиното лизгање, кое стана вирално, се споделува на Твитер, а луѓето се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НАГРАДА ЗА ДИСЦИПЛИНАТА – Додека короната „уништува“ во светот во Вухан се одржал концерт пред 11.000 луѓе

Илјадници посетители присуствувале на првиот ден, во саботата, од музичкиот фестивал „Wuhan Strawberry Music Festival”. Музичкиот фестивал во градот од каде потекна коронавирусот повторно се одржал во живо, откако минатата година беше организиран преку Интернет. Сепак, оваа година, на фестивалот во овој кинески град, луѓето танцуваа, скокаа, посетителите врескаа од …

Повеќе »

Видеото од политичар како допира соработничка го згрозил Азербејџан

Во фокусот на скандалот се нашол Хусеинбал Мирелемовун (75), политичар од Азербејџан. Тој е фатен во кадар на видео состанокот додека опуштено се врти кон асистентката во канцеларијата, го гледа нејзиниот задник и потоа почнува да ја допира. Скандалозното видео го објави Press Azerbeycan. На видеото се гледа како една …

Повеќе »

(ВИДЕО) Среде јавување во живо натрапник и го земал микрофонот на репортерката и избегал

Временската прогноза за времето во Москва станала вирална откако кучето влетало во кадарот и и’ го украло микрофонот на новинарката, пренесоа руските медиуми. Преносот во живо на руската новинарка на ТВ Мир, Надежда Серјожкина, бил прекинат од разигран златен ретривер кој скокнал врз неа, и го земал микрофонот од раката …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРЕД КАМЕРИТЕ МУ ВПЕРИЛ ПИШТОЛ ВО ГЛАВА! Ограбил новинар во пренос во живо – следела ФИЛМСКА потера!

Во Еквадор, новинарот Диего Ординола и неговата снимателска екипа биле ограбени под закана со пиштол. Среде бел ден, ТВ новинарот во Еквадор неодамна бил прекинат среде снимање од човек со пиштол, кој нему и на камерманот им ги зел мобилните телефони. Екипата се обидела да го следи крадецот со камерите, …

Повеќе »