Tag Archives: во сон

НА 65 ГОДИНИ – Починал, Макси Џез, пејачот на легендарниот британски бенд Faithless

Макси Џез, пејачот на легендарната британска група Faithless, починал на 65-годишна возраст. Неговите колеги од групата Faithless ја споделија тажната вест на официјалните профили на бендот на социјалните мрежи и открија дека тој починал во сон. „Срцето ни е скршено да кажеме дека Макси Џез почина мирно во сон минатата …

Повеќе »

ПОЗНАТ АКТЕР ПОЧИНАЛ НА СПИЕЊЕ: Имал само 56. години!

Холивудскиот актер Бред Вилијам Хенке починал на 56-годишна возраст. Поранешен играч на НФЛ, кој почна да глуми и се појави во многу ТВ серии, меѓу кои и во хитот „Портокаловата е новата црна“. Семејството открило дека Хенке починал во сон на 29. ноември, но причината за смртта не е наведена. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Музичар се оженил, па починал истата вечер – сопругата очајна: „Не разбирам…“

Музичарот Џејк Флинт починал во сон само неколку часа по неговата венчавка во саботата. Причината за неговата смрт се уште не е утврдена. Неговата сопруга објавила видео од нивната венчавка и напишала: „Не разбирам“. View this post on Instagram A post shared by Jake Flint (@jakeflintmusic) „Како луѓето ја преживуваат …

Повеќе »

Починала актерката Луиза Флечер

Американската актерка Луиза Флечер починала на 88-годишна возраст. Родена е на 22. јули 1934. година во Бирмингем, (Алабама, САД). Меѓународната слава ја стекна со филмот на Милош Форман, „One Flew Over the Cuckoo’s Nest“ (1975), каде играше заедно со Џек Николсон, а таа улога и донесе Оскар. Флечер починала во …

Повеќе »

Починала 34-годишната актерка Миранда Фрајер

АКТЕРКАТА Миранда Фрајер, која како дете глумеше во популарната австралиска серија „Соседи“, починала на 34-годишна возраст. Миранда е пронајдена во нејзиниот дом во Мелбурн, пишуваат локалните медиуми. Причината за смртта се уште не е официјално утврдена, но членовите на нејзиното семејство велат дека таа имала проблеми со срцето и починала …

Повеќе »

Починал актерот Хит Фримен – најпознат по улогата во тв серијата „Коски“

Популарниот актер Хит Фримен, познат во светот по улогата на серискиот убиец Хауард Епс во првите две сезони од серијата „Коски“, починал на 41-годишна возраст. Тој починал во сон, во својот дом во Остин, Тексас, во саботата на 13. ноември. Фримен бил исклучително популарен поради ликовите што ги играл. Некои …

Повеќе »

Во 113. година умрел најстариот човек на светот:„Уште вчера беше добро, потресени сме поради губитокот!“

Додека бил во пензија обожувал да гледа сумо борење и да јаде слатки. Најстариот човек на светот, Масазо Нонака, умрел во недела (денес) на возраст од 113. години, објавиле јапонските медиуми. Членовите на неговото семејство рекле дека Нонака умрел мирно во сон во својата куќа во градот Ашоро. Роден е …

Повеќе »