Tag Archives: влијание

ЗАТЕМНУВАЊЕ НА МЕСЕЧИНАТА ВО СКОРПИЈА, 16.05.2022: Не очекуваат МНОГУ ПРЕСВРТИ, а овие 4. ЗНАЦИ најмногу ќе ги погоди!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Што значи претстојното затемнување на Месечината за овие 4. хороскопски знаци Барем еднаш месечно, полната месечина го засилува интензитетот на моментот, правејќи нè да се чувствуваме поврзани со себе …

Повеќе »

Како стресот директно влијае на вашиот изглед и на вашето лице? Можете да „остарите“ преку ноќ

Светот во кој живееме се чини дека е полн со неизбежни стресови. Роковите изгледаат бескрајни, превозот никогаш не пристигнува на време, проблемите на работа, проблемите со семејството, а алиштата не се собираат сами – и тоа е само утринска рутина. Стресот е неизбежен. Тоа не само што ве вознемирува, туку …

Повеќе »

Навиките во исхраната на татковците имаат влијание врз здравјето на фетусот

Бремените жени мора секогаш да внимаваат на своите прехранбени навики за да обезбедат здрав развој на бебето. Сепак, важна е и улогата на таткото. Телата на родителите се целосно одвоени ентитети од детските, па сето тоа нè наведува да мислиме дека е сосема во ред да се јаде што сакаат. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Лекцијата на Џек Николсон за сексот која му го променила животот на Мик Џегер

Иако првата асоцијација со Мик Џегер е рокенролот, овој безвременски херој во својата долга кариера, во неколку наврати се испроба и како актер. За среќа на многу фанови, тој се соблекол во „Performans“ (1970) во кој се појавува во друштво на Анита Паленберг, поранешната сопруга на Кит Ричардс; играл трансвестит …

Повеќе »

Точното време на раѓање одредува многу во ВАШАТА ЛИЧНОСТ: Кој е мистериозен, кој е љубопитен, а кој е омилен во друштвото?

Астролозите велат дека положбата на планетите и ѕвездите во моментот на нашето раѓање има големо влијание врз формирањето на нашиот карактер. Со други зборови, тоа значи дека секој знак од Зодијакот има одредени карактеристики, но може да ве изненади кога ќе слушнете дека времето во кое сте родени влијае и …

Повеќе »

Како поместувањето на часовникот може да влијае на животот и здравјето на луѓето? Истражувањето дава изненадувачки одговори!

Поместувањето на часовникот може да има големо влијание врз нашиот биоритам, а спроведеното истражување ќе ве изненади Годинава летното сметање на времето ќе започне на 29. март точно во 16:33 часот. Денеска започна пролетта која ќе трае до 21. јуни, а ќе заврши точно во 17. часот и 40. минути. …

Повеќе »

МУ СЕ ЈАВИЛЕ УКРАИНЦИТЕ: Роман Абрамовиќ ќе се обиде да и помогне на Украина

Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович се обидува да посредува за мирен крај на војната во Украина, изјавил неговиот портпарол. Имаше притисок од Британија на Абрамович да ја коментира руската инвазија на Украина, но имаше и апел од Украинците да помогне во изнаоѓањето мир. „Можам да потврдам дека украинската страна го …

Повеќе »

КАКО ПОЗИТИВНАТА МИСЛА ГО ПОДИГА ПАЦИЕНТОТ НА НОЗЕ: Откритие на научникот Џакомо Риколати!

По несреќа, ако човек треба повторно да научи да оди, ако му се покаже специјално креиран филм со соодветни движења, во мозокот на жртвата се активираат неопходните моторни неврони и луѓето почнуваат нормално да одат за само неколку дена. Дури и за нас научниците тоа изгледа како чудо, вели научникот …

Повеќе »

(ФОТО) Оптичката илузија на „ротирачки“ коцки ги остава гледачите збунети – ШТО МОЖЕТЕ ДА ВИДЕТЕ?

ПАМЕТНА оптичка илузија прави обоените правоаголници да изгледаат како да се вртат… Уметничкото дело оддава илузија на движење, но всушност тоа е само статична слика која си поигрува со нашиот мозок. Значи, што можете да видите? Честопати оптичките илузии користат облици, простор, позиција, контрасти на бои и линии за да …

Повеќе »