Tag Archives: влијание

КЛУЧЕН Е 28. ЈУЛИ – ЅВЕЗДИТЕ КОМАНДУВААТ ПРЕСВРТ: Не смеете да се двоумите, енергијата ќе биде многу силна

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Ќе бидете самоуверени и ќе имате силна енергија Најромантичниот и најемотивниот период започнува на 28. јули. Тоа ви носи радост, љубов и креативност, па ова е идеална можност да …

Повеќе »

Здрави намирници кои дијабетичарите сепак треба да ги избегнуваат

Кога следите режим кој треба да ви помогне да ја контролирате гликозата во крвта, има некои намирници кои можат да го саботираат вашиот напредок. Дијабетес тип 2 е хронична состојба во која нивото на шеќер во крвта станува многу висок. Овој ефект е предизвикан од неможноста на вашето тело да …

Повеќе »

Лекции на ретроградниот Сатурн во Водолија – Влијанието најмногу ќе го почувствуваат ОВИЕ 2 знаци од Зодијакот!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Се наоѓаме во период кога ретроградниот Сатурн во знакот Водолија не учи како да го ревидираме нашето минато и подобро да се подготвиме за реализација на идните планови. Неговата …

Повеќе »

Овие хороскопски знаци во јуни ќе запознаат некој посебен

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Некои хороскопски знаци ќе имаат многу посебен јуни – ќе запознаат некој кој ќе им го промени животот, но само ако се отворат кон светот. Ако не ги урнат …

Повеќе »

Две шолји засладено кафе на ден ви помагаат да живеете подолго, покажа најновото истражување

Луѓето кои пијат кафе имаат до една третина помала веројатност да умрат млади, дури и ако додадат шеќер во популарниот пијалок, велат истражувачите. Оваа студија, објавена во Annals of Internal Medicine, е првата која го поврзува слаткото кафе со здравствените придобивки, вели д-р Лиу. Една неодамнешна студија покажала дека луѓето …

Повеќе »

Младата Месечина на 30.5. најсилно ќе влијае на овие 3. знаци: Ги очекуваат големи промени и нов почеток!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… 30. мај е млада Месечина во Близнаци. Тоа носи свежа и нова енергија, ни се отвораат посебни перспективи и можности за постигнување цели. Ова е време за планирање големи …

Повеќе »

Сè за ФИКСНИТЕ ЗНАЦИ, лојалните пријатели на зодијакот: Тие ВНЕСУВААТ РАМНОТЕЖА во хаотичните односи

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Тие се оние кои секогаш ќе ви помогнат да продолжите напред… Веројатно го знаете вашиот Сончев знак, но дали го знаете модалитетот на вашиот знак? Во астрологијата, знаците на …

Повеќе »

ЗАТЕМНУВАЊЕ НА МЕСЕЧИНАТА ВО СКОРПИЈА, 16.05.2022: Не очекуваат МНОГУ ПРЕСВРТИ, а овие 4. ЗНАЦИ најмногу ќе ги погоди!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Што значи претстојното затемнување на Месечината за овие 4. хороскопски знаци Барем еднаш месечно, полната месечина го засилува интензитетот на моментот, правејќи нè да се чувствуваме поврзани со себе …

Повеќе »

Како стресот директно влијае на вашиот изглед и на вашето лице? Можете да „остарите“ преку ноќ

Светот во кој живееме се чини дека е полн со неизбежни стресови. Роковите изгледаат бескрајни, превозот никогаш не пристигнува на време, проблемите на работа, проблемите со семејството, а алиштата не се собираат сами – и тоа е само утринска рутина. Стресот е неизбежен. Тоа не само што ве вознемирува, туку …

Повеќе »