Tag Archives: влијание

(ФОТО) ВО БРАКОТ НА ПРИНЦОТ ХАРИ И МЕГАН МАРКЛ ИМА 3. ЛИЦА: Кралскиот експерт тврди дека сите патеки водат кон едно ЛИЦЕ, сите ШОКИРАНИ!

Принцезата Дијана е „помошното тркало“ во бракот на принцот Хари и Меган Маркл, тврди кралскиот експерт, а нејзиниот „дух“ лебди над животот на парот и го дефинира нивниот поглед кон светот. View this post on Instagram A post shared by Meghan Markle 🔵 (@meghanmarkle_official) И’ за Хари и за Меган, …

Повеќе »

НАЈНОВА СТУДИЈА ЗА ДЕЛТА СОЈОТ! Познато е какви последици предизвикува оваа форма кај децата

Варијантата на делта сојот на коронавирус не предизвикува посериозни случаи на Ковид -19 кај деца и адолесценти отколку другите варијанти на вирусот. Тоа може да се заклучи според првите податоци од студијата објавена од американските здравствени власти во петокот. Во САД со недели расте загриженоста за влијанието на делта сојот …

Повеќе »

Венера влегла во знакот на Рак: На овие знаци до 27. јуни ќе им се случуваат само убави работи!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Подгответе се за период полн со позитивни настани… Не е паметно да бегате од чувствата во овој период. Периодот до 10. јуни, кога Венера е во позитивен аспект со …

Повеќе »

Зошто мерките за заштита го запреле грипот но не и короната

Италијански експерти анализирале дали има грип оваа сезона. Од над 1.000 анализирани примероци, ниту еден не бил позитивен на вирус на грип, но околу 200. биле позитивни на Sars-CoV-2. Овие бројки ги потенцираат заштитните мерки што оваа сезона го спречиле ширење на грип, но не и ковид 19. И’ Светската …

Повеќе »

АСТРО ПРОГНОЗА – На 5. јули не чека помрачување на Месечината: Овој астролошки феномен донесува големи проени на овие знаци…

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… На 5. јули не очекува помрачување на месечината… Освен затемнувањето, на 5 јули месечината ќе биде полна, во знак на Јарец. Јарецот е природно десетто поле на зодијакот, полето …

Повеќе »

ВАЖНО ЗА КОРОНА ВИРУСОТ- Доктор Ана Момировска со важен совет за клима уредите кои можат да ја влошат состојбата!

Докторката Ана Момировска на својот профил на Фејсбук често се огласува со совети поврзани со превенцијата за корона вирусот, а сега упати еден важен поврзан со корона вирусот и клима уредите: „Тежината на клиничката слика кај Ковид 19 најверојатно, покрај генетската структура и присутните мутации, зависи и од иницијалната концентрација …

Повеќе »

ОД 18 ЈУНИ- Пристигнува ретроградниот Меркур, појак од било кога; Пеколен период за овие 5. знаци – Еве што не чека!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Многу знаци на Зодијакот ќе чувствуваат збунетост и напнатост во воздухот Јуни е навистина прекрасен и посебен месец во 2020 година поради појавата на две затемнувања и неколку ретроградни …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДОКАЗ ЗОШТО САПУНОТ Е ОПАСЕН ЗА ВИРУСИТЕ: Неверојатен приказ зошто треба рацете често да ги миеме со сапун – според препораките за борба со коронавирусот!

Коронавирусот го нападна светот а во сите препораки како да се заштитиме една е примарна – мијте ги рацете со сапун… И’, тоа сите ние, загрижените граѓани на овој свет го сфаќавме и по малку лежерно – во смисла, што може сапунот против таков вирус… Но,токму на оваа тема – …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон после три години и ја презела ласкавата титула на Меган Маркл

Откако се свршила за принцот Хари, Меган Маркл го залудела светот. Таканаречениот „Меган ефект“ по малку ја фрлил во сенка сопругата на принцот Вилијам, Кејт Мидлтон, која веќе три години не е највлијателна трендсетерка на британското кралско семејство. Но, оваа година работите се промениле во нејзина полза. Имено, откако Меган …

Повеќе »