Tag Archives: влатко стефановски

Влатко Стефановски и’ со ТРЕТ КОНЦЕРТ на 20. март

Поради огромниот интерес и продадените 2 концерти закажан е и ТРЕТ КОНЦЕРТ! КОНЦЕРТНА ПРОМОЦИЈА НА НОВИОТ АЛБУМ НА ВЛАТКО СТЕФАНОВСКИ – „МАЈЧИН ЈАЗИК„ „Мајчин јазик„ е 35. албум на Влатко Стефановски, снимен во април 2017 година а публикуван од Кроација Рекордс. „Мало интимно парче музика“ е епитетот што тој самиот …

Повеќе »

Публиката реши: Влатко Стефановски со втор концерт на „Мајчин јазик“

„По распродадениот прв концерт, најавуваме и ВТОР концерт на Влатко Стефановски на 18 март во Македонската филхармонија“, соопштија организаторите од „Баги комуникации“. Првиот закажан за 17. март е веќе распродаден, а влезниците за вториот се пуштени во продажба од вчера, онлајн и на сите продажни места на www.kupikartizase.com. Двата концерта …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Влатко Стефановски: Акустична концертна промоција на „Мајчин јазик“

Во ноември 2017. година, Влатко Стефановски го објави албумот „Мајчин јазик“, како издание на „Кроација рекордс“. Ова е првиот акустичен албум во неговата кариера, и веднаш по издавањето се здоби со неподелени позитивни критики од балканските музички критичари и медиуми. На 17. март 2018. година, ќе биде организиран концерт на …

Повеќе »