Tag Archives: владо јаневски

(ФОТО) Владо Јаневски ќе пее, наместо Антониа Гиговска, на концертот за одбележувањето на Охридскиот рамковен договор

Иако од Министерство предводено од Артан Груби, на Фејсбук прво објавија дека пејачката Aнтонија Гиговска ќе настапи на прославата на Рамковниот договор на плоштадот Скендербек во Скопје, потоа ја избришаа објавата и на нејзино место беше посочено дека на концертот ќе пее Јаневски. Младата пејачка порача дека го откажала настапот, …

Повеќе »

Дамите го заслужуваат најдоброто, а тоа е Владо Јаневски – Чаирскиот романтичар на ексклузивен концерт во Intermezzo Music Bar

По незаборавната вечер со Павле Камилоски, Intermezzo Music Bar продолжува со исто темпо – гостување на врвна ѕвезда, а за убав повод. Овој пат во чест на празникот на дамите (8 Март) е закажан ексклузивниот концерт на чаирскиот романтичар, сопственикот на најубавите балади и човекот чиј глас никого не остава …

Повеќе »

(АУДИО) Владо Јаневски со нова песна за емотивните души!

Владо Јаневски на 27. февруари ја објави новата песна „Недостасуваш“, како најава за неговиот настап на фестивалот „Мозаик“… Но, бидејки фестивалот се одложи сега останува неговите фанови песната да ја слушаат само на Јутјуб… Новата песна е со наслов „Недостасуваш“, за која музиката и текстот се на Владо, а аранжманот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Владо Јаневски во „Еден на еден“:Конечно отворено за гласините – дека бил болен, хомосексуалец,за сите жени во неговиот живот но и за самотијата и повлеченоста!

Владо Јаневски тргнал на свадбата на Каролина Гочева и Михаил Корубин во друштво на Калиопи, но она што потоа се случило подоцна досега го знаеја само тие… Владо првпат открива што се случило подоцна во новата епизода на „Еден на Еден“. Ова не е единствената анегдота од неговиот живот што …

Повеќе »

(ФОТО) Владо Јаневски и публиката во Антички театар пееле во еден глас

Синоќа публиката во Античкиот театар во Охрид уживала во хитовите на Владо Јаневски. По пауза од речиси 10. години, Јаневски одржа концерт на отворено, а по повод 25. години успешна соло кариера. Публиката во полниот Антички театар во еден глас ги пеела старите, но и новите хитови на чаирскиот романтичар. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Со помош на Витаминка нов спот и најава на концерт на Владо Јаневски

Владо Јаневски по пауза од речиси 10 години, ќе одржи голем концерт во живо во Охрид и тоа на веројатно најсоодветната локација за неговиот тип на музика, Антички театар, на 02. август. Вечерта на Илинден со почеток од 22. часот, публиката ќе може да ги слушне апсолутно сите хитови на …

Повеќе »

(ФОТО) Владо Јаневски болен: Концертот од 1. јуни одложен за есен!?

Поради здравствената состојба на Владо Јаневски одложен е концертот кој беше најавен за 1. јуни на стадионот на АРМ. Соопштението беше објавено на службената страна на Авалон продукција на Фејсбук: ОДЛОЖЕН КОНЦЕРТОТ НА ВЛАДО ЈАНЕВСКИ „Драги пријатели, Со жалење ве известуваме дека сме приморани да го одложиме најавениот концерт на …

Повеќе »

„Авалон“ го најавува најголемиот концерт на Владо Јаневски !

Авалон Продукција и Владо Јаневски,после пауза од повеќе од десет години, ја обновија својата соработка . Како резултат на тоа, го најаваат и најголемиот концерт на Владо Јаневски во неговата кариера, којшто ќе се случи на 01. јуни, на стадионот на АРМ. Концертот е по повод 25. години од соло …

Повеќе »

(ВИДЕО) Преслушајте и откријте: Дали е ова најдобрата песна на Владо Јаневски?

Од Владо Јаневски имаме слушнато многу песни и верувам, дека секој негов обожавател, си има свој фаворит… Владо има испеано многу песни а со своите стихови директно допира до секоја душа, емотивна, лута, гневна, разочарана од некоја свој љубов…прекината… Но, и среќна, и’ такви има, нели. За новата песна на …

Повеќе »