Tag Archives: владеење

Ноември ќе биде доста напорен месец за овие хороскопски знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Ние сме во владеењето на Скорпија, знак познат по тоа што не препушта ништо на случајноста. Овој период е фокусиран на донесување внимателно разгледани одлуки, особено кога станува збор …

Повеќе »

ТРИ знаци на Зодијакот ги очекува среќа, љубов и изобилство до 22.10. – Терезиите им носат нешто магично!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Астролозите откриваат кои три хороскопски знаци ги очекуваат среќа, пари и напредок во љубовта до 22. октомври! Близнаци Близнаците ќе напредуваат толку многу низ сезоната на Терезијата што дури …

Повеќе »

Почнал периодот на ретроградниот Плутон! Проверете што значи тоа за вас!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… На 27. април започна периодот на ретрограден Плутон, тврдат астролозите. Ретрограден Плутон во знакот на Јарец ќе го задржи своето „владеење“ во следните шест месеци и еве што значи …

Повеќе »

Најгрижливите мажи се раѓаат во овој хороскопски знак

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Иако вашиот принц на бел коњ може да се роди било кој ден во годината, во периодот на овој хороскопски знак се раѓаат вистински џентлмени. Станува збор за владеењето …

Повеќе »

Тежок период за 3. астро знаци: Владеењето на Скорпија ги комликува работите до 23. ноември!

Владеењето на Терезија е завршена и на 23. октомври започна владеењето на Скорпија кое ќе трае до 23. ноември. Енергијата на Скорпија ќе ја почувствуваат сите знаци на Зодијакот… Скорпиите се познати како мистериозни луѓе, а бидејќи овој знак е под влијание на Марс, оваа „воинствена” планета ќе донесе промени …

Повеќе »