Tag Archives: владе јовановски

Младиот професор по музика, Владе Јованоски, ја промовира својата прва песна

Младиот пејач Владе Јованоски, кој живее и работи во Мелбурн, Австралија, периодов престојуваше во Македонија, а целта беше промоција на првата негова песна. Владе, кој е и професор по музика, го чекаше вистинското време за да влезе во студио и со проверен тим ја сними првата песна, „Ништо или се“. …

Повеќе »