Tag Archives: вкусно

(ФОТО) Рецепт на денот: Чоколадни гнезда

Ако сакате да изненадите но и воодушевувате подгответе ги овие чоколадни гнезда кои се подготвуваат брзо а имаат посебен вкус. Состојки: 200 г. шеќер 100 г. чоколадо за готвење 100 г. маргарин 300 г. мелени бисквити 200 г. кокосово брашно 200 мл. вода 150 г. чоколаден крем (еурокрем) Подготовка: во …

Повеќе »