Tag Archives: вито тело

(ФОТО) ЕВА ЛОНГОРИЈА ГО ЗАПАЛИЛА ИНТЕРНЕТ: Овој фустан, на македонски дизајнер, е причината поради која оваа ЏЕПНА ВЕНЕРА синоќа беше во центарот на вниманието!

Пред десетина дена холивудската актерка Ева Лонгорија го прослави својот 47. роденден, но најдобар доказ дека оваа дама е старее како виното и дека годините не и можат ништо пристигнала вчера во Њујорк кога се појавила во неверојатно секси комбинација која буквално ви го одзема здивот! Актерката одржала промоција на …

Повеќе »

(ФОТО) Неодамна наполни 70. години – Се појавила фотографија од Неда Украден стара 37. години, многумина биле шокирани…

Во седумдесеттите години, таа беше едно од најголемите имиња на сцената на поранешната држава но и денес ужива голема популарност, после 53. години музичка кариера. Нејзината харизма и убавината со која блескаше и гореше, не исчезнаа ниту денес, а помладите обожаватели имаат можност да видат како изгледала на почетокот на …

Повеќе »

6. најмоќни ефекти од пливањето на човечкото тело и ум: Нема подобра вежба од оваа!

Потрудете се да пливате најмалку три пати неделно… Без разлика колку години имате, постои една универзална „карта“ за добро физичко и ментално здравје – пливање. Оваа активност не само што ви обезбедува тренинг за целото тело, туку може да ви помогне и да се справите со депресијата, бидејќи пливањето испушта …

Повеќе »

(ФОТО) МАНЕКЕНКАТА ПОКАЖАЛА СОВРШЕНО ТЕЛО: Се сликала во „жежок“ костум за капење

Славната манекенка Бела Хадид неодамна ги воодушеви своите следбеници на Инстаграм со фотографија со нејзината нова боја на коса. Нејзините обожаватели и следбеници не го криеја нејзиниот ентузијазам и комплименти за нејзината нова боја на коса. Многумина велат дека има одлична руса коса, што ги потсетува на нејзината сестра Џиџи …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кејт Аптон: Џепната венера за совршена фигура се поти секој ден

Додека повеќето популарни дами тренираат за да имаат секси тело само за во летните периоди, Кејт не го пропушта тој ритуал ниту во најтоплите денови… Американската манекенка и глумица, Кејт Аптон, со нејзината убавина често остава без здив. Дека ништо не паѓа од небо, па дури ни згодно тело, таа …

Повеќе »