Tag Archives: витаминка

Витаминка донира пакети производи за 450 здравствени работници

Витаминка донира пакети производи за 450 здравствени работници од Инфективната клиника во Скопје, од Модуларниот Ковид центар во Штип и од Инфективното одделение од Прилеп, кои секојдневно се вклучени во борбата против Ковид-19. Секој од здравствените работници од овие одделенија во јавните здравствени домови, во пресрет наВелигденските празници доби по …

Повеќе »

Доделени 288 награди со „Двеодоливата Чоко Стоби Флипс“ наградна игра

„Двеодоливата Чоко Стоби Флипс“ наградна игра го заокружи првиот месец на извлекувања со 288 извлечени добитници. Веќе е доделена првата месечна награда – веспа Aprilia SR 50, која отиде во рацете на Филип од Кичево. Извлечени се и трите iPhone 8 телефони, како и првите 2 електрични велосипеди и првиот …

Повеќе »

Признание за Витаминка за општествена одговорност и промоција на семејните вредности

Витаминка од Владата на Република Северна Македонија доби признание за општествена одговорност и промоција на семејните вредности, за воведување на скратеното работно време за родителите кои се враќаат од породилно отсуство. Признанието го прими Претседателот на одборот на директори, Симон Наумоски кој истакна дека ова, пред сè е заслуга на …

Повеќе »

Започнува „Двеодолива Чоко Стоби Флипс” наградна игра: 576. награди на секои два часа!

Од денеска Витаминка ја започнува големата „Двеодолива Чоко Стоби Флипс” наградна игра. Награди ќе има на секои два часа, дневни, саботни, неделни и месечни. Во наградниот фонд за најсреќните обезбедени се Веспа Aprilia SR 50, iPhone 8, електричен тротинет Segway ES4, акциона камера GoPro HERO7 Silver, електричен велосипед Mi Yubank, …

Повеќе »

„Брилијант“ на „Витаминка“ со поддршка за серијата „Преспав”

Поддршката од Витаминка за хумористичната серија Преспав продолжува и во третата сезона со вклучување на маслото за јадење Брилијант како еден од реквизитите во ситком-от. Брилијант како и другите производи од Светот на вкусовите на Витаминка стана дел од оваа хумористична екранизација на македонскиот живот и ќе се испреплети со …

Повеќе »

Финансиска помош од Витаминка за 12.годишниот Марко Пејчиновски

Финансиска помош за подобри резултати на 12. годишниот Марко Пејчиновски кој го преплива Охридско езеро пристигна од Витаминка АД Прилеп. Оваа донација следи по информациите за храбриот потег на Марко, кој и покрај инфаркт на долните екстремитети успеа во својот подвиг. „Секогаш се обидуваме да помогнеме онаму каде е потребна …

Повеќе »

Витаминка се претстави на најголемиот саем во Азија,СИАЛ во Шангај

Барајќи нови можности за проширување на пазарите, Витаминка своите производи ги изложи на најважното случување во прехранбената индустрија, саемот СИАЛ, во Кина. На трите саемски дена, исполнети со бројни случувања во насока на унапредување на продажбата и презентацијата, Витаминка уште еднаш успеа да се претстави со квалитет, препознатливост и идентитет …

Повеќе »

(ВИДЕО) Стоби флипс 40. години насекаде

Стоби флипс слави 40. години,брендот којшто во 1978 година за првпат беше произведенво прилепската компанија Витаминка. Под мотото „Стоби флипс 40 години насекаде“ со многу активности во текот на целата година, компанијата ќе покаже како се создаваше и растеше најсилниот бренд во Македонија, што претставува за потрошувачите и какво значење …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Владо Јаневски и „Витаминка“ го промовираа видео записот за песната „Последна заблуда“!

Оваа песна е посебна во многу аспекти и токму затоа заслужи да добие оригинален видео запис изработен висококвалитетно и да биде поддржана од компанија што е синоним за квалитет, вредност и постојаност во поддршката за македонската поп музика… Со промоција на видео записот за песната „Последна заблуда“, продолжува соработката меѓу …

Повеќе »