Tag Archives: вистина

Раул Гонзалес ја откри вистината за лошите игри во доигрувањето!

На прес-конференцијата по последниот меч, селекторот Раул Гонзалез се обиде да го коментира само поразот од Данска, а не целиот турнир. Сепак, последните два натпревари се поврзани и тешко може еден да не кондиционира друг. По чешкото трилер сценарио,против Данска Македонија играше едно полувреме со тактика и сила рамноправно, а …

Повеќе »

(ФОТО) Мухарем Сербезовски на мета: Во септември го умреа сега го уапсија!?

За два месеци за прославениот Мухарем Сербезовски во медиумите се појавија две невистини кои предизвикаа револт кај неговите фанови на социјалните мрежи… „Легендата на балканската фолк музика, Мухарем Сербезовски синоќа бил приведен поради сомнеж дека поттикнува омраза и тероризам против САД. Причина бил стихот „Проклета је Америка“ за веќе во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вистина или „трик“: Вонземјаните конечно „уловени“

Секојдневно сме сведоци на разни фотографии па и видеа од необјасниви појави на небото кои најчесто се поврзуваат со присуство на вонземјани. И, додека едни се убедени дека станува збор за вонземјани, други (кои се сметаат за технолошки усовршени) сметаат дека тоа е дело на некоја нова монтажа. Погледнете и …

Повеќе »