Tag Archives: вистина

ЖИВОТ – Таткото пред страшна дилема: Трреба ли на свршеникот на неговата ќерка да му ја каже нејзината најстрашна тајна?

„И додека изгледа дека таа ужива во присуство на своето момче и дека ја привлекува сексуално, чисто се сомневам дека го сака“, открил таткото. Понекогаш родителството е навистина тешко. Во тоа многумина ги увери и еден татко кој на интернет побарал совет. Тој корисниците на „Редит“ ги замолил за совет- …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тој луд свет – Не сонувал што ќе го снајде: Наместо да се пошегува девојката со сета сила го удрила со весло по главата!

Велат дека во секоја шега има малку вистина. Дали тоа може и да се припише и на одредени шеговити постапки кои добиваат поинаков ток од планираното, тоа не го знаеме. Ова момче добило весло по главата. Е, сега, дали тоа било заслужено или не тој си знае најдбро.

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Полицаец“ загинал при пад на авион, а потоа се открила вистината: Никој не знаел за двојниот живот на врвниот измамник

Животот на Џордан Арон наликува на холивудски филм…Бил пример за другите додека не загинал во пад на „Цесна“ кога клопчето почнало да се одмотува и с еоткрило дека водел двоен живот… Џордан Арон бил сопственик на суши ресторан во Карсон Сити. Антонио Пастини некогаш бил полицаец во Чикаго кој се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Неверојатна животна приказна: Го киднапирале како дете а 55. години подоцна сам ја дознал вистината!

Новите сознанија донеле нови предизвици: Пол сега се обидува да го најде вистинскиот син на Дора и Честер, но и својата родена сестра близначка, која исчезнала во исто време како и тој. 55.годишниот Американец Пол Фронзак, на кого родителите му кажале дека како новороденче бил киднапиран од болница, за две …

Повеќе »

AVON го лансира EVE TRUTH: Нов мирис кој ја слави личната вистина

Новиот парфем е мешавина од нежни цветови, енергични овошки и сензуални минерали кои се рефлексија на модерната жена Модерните жени чувствуваат преголем притисок да постигнат сé и да надминат сé она што често им предизвикува несигурност и нелагода. Но вистината е дека сите жени се неверојатни, иако понекогаш забораваме да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кевин Спејси објавил бизарна снимка:„Ме сакате назад? Вистината наскоро ќе биде откриена!“

Познатиот актер кој извесно време е во изолација поради обвинувањата за сексуално злоставување на млади момчиња објавил бизарна снимка. Познатиот актер и се обратил на јавноста со снимка во улога на Френк Андервуд, ликот од серијата „Куќа од карти“. Станува збор за серија од која е исфрлен поради обвинувањата за …

Повеќе »

(ФОТО) Вистината зошто Меланија се омажила за Доналд Трамп: Новата книга открива детали и ја вознемирила јавноста!

Книгата се бави со сите жени во животот на Доналд Трамп – од неговата баба и мајка па се’ до неговите сопруги и ќерки… Би можело да се каже дека скоро секој месец на пазарот се појавува по една книга за Меланија или Доналд Трамп, која донесува некои непознати детали …

Повеќе »

(ФОТО) Зајачиците ја откриваат вистината за Хју Хефнер:„Бевме заробени во соба , пиевме и чекавме секс“

„За да преживеам ноќ со него морав да бидам пијана и дрогирана. Тоа не можев да го одбегнам и тоа беше единствен начин да го направам тоа“, признала Кендра која вилата на Плејбој ја напуштила во 2009. година… Окружен со многубројни убавици, секој ден, од наутро до навечер однадвор се …

Повеќе »

Раул Гонзалес ја откри вистината за лошите игри во доигрувањето!

На прес-конференцијата по последниот меч, селекторот Раул Гонзалез се обиде да го коментира само поразот од Данска, а не целиот турнир. Сепак, последните два натпревари се поврзани и тешко може еден да не кондиционира друг. По чешкото трилер сценарио,против Данска Македонија играше едно полувреме со тактика и сила рамноправно, а …

Повеќе »