Tag Archives: вистина

(ВИДЕО+ФОТО) ЛЕЈДИ ГАГА КОНЕЧНО ЈА ОТКРИЛА ВИСТИНАТА: Една година се зборува за нејзината врска со Бредли Купер а сега познатата пејачка одлучила се’ да каже!

Режисерското деби на Бредли Купер „Ѕвездата е родена“, во која глуми пејачката Лејди Гага, сè уште е една од главните теми, сето тоа заради наводите дека славната двојка се впуштила во љубовна афера за време на снимањето. Ваквите тврдења дополнително се поттикнуваат од фактот дека и’ актерот и пејачката ги …

Повеќе »

Овој хороскопски знак е детектор на лаги во човечки облик

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Од нив не можете ништо да скриете. Имено, лицата родени во овој знак на зодијакот од детството го набљудуваат човековото однесување, а кога ќе пораснат, многу сакаат да читаат …

Повеќе »

Овие три хороскопски знаци се најголемите лажговци во зодијакот

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Иако никој не ја говори вистината во секој момент на животот, на лицата родени во овие знаци лажењето им е составен дел на секојдневието. Тие сметаат дека лажењето е …

Повеќе »

(ВИДЕО) УЖАСНА ПРИКАЗНА – ДЕВОЈЧЕ МИНАЛО 84 ЧАСА САМА НА АТЛАНТИКОТ: Она што и се случило е морничаво а тајната ја чувала 50. години!

Недалеку од Бахамите, во 1961. година едно мало девојче било пронајдено на отворено море, како плута во мал чамец за спасување. Таа била изгладнета, температурата на телото и била повеќе од 40 степени. Никому не му било јасно како се створила таму. Кога ја виде Николаос Спакидакис, офицер на грчкиот …

Повеќе »

ЖИВОТ – Таткото пред страшна дилема: Трреба ли на свршеникот на неговата ќерка да му ја каже нејзината најстрашна тајна?

„И додека изгледа дека таа ужива во присуство на своето момче и дека ја привлекува сексуално, чисто се сомневам дека го сака“, открил таткото. Понекогаш родителството е навистина тешко. Во тоа многумина ги увери и еден татко кој на интернет побарал совет. Тој корисниците на „Редит“ ги замолил за совет- …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тој луд свет – Не сонувал што ќе го снајде: Наместо да се пошегува девојката со сета сила го удрила со весло по главата!

Велат дека во секоја шега има малку вистина. Дали тоа може и да се припише и на одредени шеговити постапки кои добиваат поинаков ток од планираното, тоа не го знаеме. Ова момче добило весло по главата. Е, сега, дали тоа било заслужено или не тој си знае најдбро.

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Полицаец“ загинал при пад на авион, а потоа се открила вистината: Никој не знаел за двојниот живот на врвниот измамник

Животот на Џордан Арон наликува на холивудски филм…Бил пример за другите додека не загинал во пад на „Цесна“ кога клопчето почнало да се одмотува и с еоткрило дека водел двоен живот… Џордан Арон бил сопственик на суши ресторан во Карсон Сити. Антонио Пастини некогаш бил полицаец во Чикаго кој се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Неверојатна животна приказна: Го киднапирале како дете а 55. години подоцна сам ја дознал вистината!

Новите сознанија донеле нови предизвици: Пол сега се обидува да го најде вистинскиот син на Дора и Честер, но и својата родена сестра близначка, која исчезнала во исто време како и тој. 55.годишниот Американец Пол Фронзак, на кого родителите му кажале дека како новороденче бил киднапиран од болница, за две …

Повеќе »

AVON го лансира EVE TRUTH: Нов мирис кој ја слави личната вистина

Новиот парфем е мешавина од нежни цветови, енергични овошки и сензуални минерали кои се рефлексија на модерната жена Модерните жени чувствуваат преголем притисок да постигнат сé и да надминат сé она што често им предизвикува несигурност и нелагода. Но вистината е дека сите жени се неверојатни, иако понекогаш забораваме да …

Повеќе »