Tag Archives: вистина

(ВИДЕО+ФОТО) Откриена причината: Еве зошто НАЈТАЖНАТА ПРИНЦЕЗА го напуштила принцот

Бракот на принцот Алберт и принцезата Шарлиз е во криза Според странските медиуми, принцот Алберт и „најтажната принцеза“ во моментов се разделени, а медиумите веднаш објавија дека кралската двојка е пред развод. Принцот Алберт ги отфрли овие обвинувања и објасни дека неговата сопруга во моментов е со своето семејство, како …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жена го родила осмото дете па останала без двете нозе: Луѓето и пишуваат ужасни коментари

ЕЛА Кларк претрпела компликации откако го родила своето осмо дете во 2015 година. „Тоа беше само породување, како останав без двете нозе“, е насловот на видеото што таа го објави на Тикток, во кое одлучи да ја сподели својата приказна. Таа вели дека почнала да крвари за време на породувањето …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПОТРАГА ПО ВИСТИНАТА – ПРОНАЈДЕНА ПРИНЦЕЗА: Посвоена девојка го преминала патот од американските предградија до кралскиот престол!

Нејзиниот живот се превртел после еден телефонскиот повик. Принцезата Сара Кулберсон е родена од Африканец и бела Американка во април 1976 година, и била сместена во згрижувачко семејство како дете пред да биде посвоена од Џим и Џуди Калберсон, бело семејство кое живее во Моргантаун, Западна Вирџинија. Кулберсон – принцеза …

Повеќе »

(ВИДЕО) Што се крие зад виралната снимка на која се гледа како кумот го држи младоженецот во алкохолизирана состојба?

На социјалните мрежи се шири видео од венчавката на младиот Русин, Степан, на која се гледа младоженецот кого мора да го држат пред импровизираниот олтар за да извршат граѓанска венчавка. @lordofelfs76Свадьба пошла не по плану 🤣Как не надо проводить мальчишник #свадьба #бухойжених #бухой #пранк ♬ Ya v momente – Dzharakhov …

Повеќе »

(ФОТО) Новиот филм за лејди Ди нема да му се допадне на кралското семејство!

Претстојниот филм „Спенсер“ за животот на покојната британска принцеза Дајана, за кој многу се зборува во последно време, нема да им се допадне на членовите на кралското семејство. Барем така тврди експертот за биографија Роберт Џобсон, кој многу добро ја познавал принцезата Дијана и затоа сега вели дека незадоволството на …

Повеќе »

Мит или вистина – Колку знаете за никотинот?

Никотинот е една од главните соединенија во тутунот и истиот е причината за создавање на зависност од пушењето. И покрај тоа што повеќето пушачи знаат дека цигарите се лоши за нив и нивното здравје, тешко е да се откажат од зависноста на никотинот. Употребата на тутун трае скоро седум века, …

Повеќе »

(ФОТО) КОНЕЧНО ОТКРИЕНО КОЈ СТОИ ЗАД МОНОЛИТИТЕ КОИ ГО ЗБУНИЈА СВЕТОТ: Ги поставиле од многу интерсна причина – ЕВЕ КАКО СЕ НАПРАВЕНИ!

Група уметници застанале зад мистериозните монолити кои се појавија во различни делови на светот последните недели, а металните скулптури сега се нудат на аукција. Според светските медиуми, групата „Најпознат уметник“ (Most Famous Artist) објавила слики од монолитот на Инстаграм, велејќи дека чинат 45.000 УСД. Целиот хаос започнал на 18. ноември, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРИКАЗНАТА ПОЧНУВА ВО ИДНИНА – Реклама за борба против корона вирусот станала хит на интернет

Германската реклама за вирусот корона е најдоброто видео што ќе го гледате во овие мрачни времиња, пренесува ddl. Имено, приказната започнува во иднина. Антон опишува како светот се борел со ковид-19 морничавата зима во 2020 година. Приказната добива феноменален пресврт што ќе ве насмее, а тоа е и најголемата вистина …

Повеќе »

(ФОТО) УЦЕНЕТА – Британскиот двор не избирал средства против неа: Принцезата потклекнала пред уцената на која не би се согласила ниту една мајка!

Познато е дека односот помеѓу Бакингемската палата и Лејди Ди беше полна со расправии и нетолеранција, но Дворот отишол чекор подалеку … Кралското семејство и односите на нејзините членови отсекогаш биле теми што ја интригираат јавноста, а еден од поминаа цели 23 години. Иако многу обожаватели на „принцезата на народот“, …

Повеќе »