Tag Archives: виси

(ВИДЕО) Двегодишното дете висело од висока скала, погледнете како родителите го спасиле

Таткото на момчето се искачил по скалилата за да провери каде протекува покривот на нивната куќа. Момчето го следело, а таткото не забележал. Иако мал, тој успеа да се искачи доста високо. Таткото наскоро слушна звук и кога погледна кон скалата го виде неговиот син како виси од неа. Во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дете си ја заглавило главата во решетките на прозорецот, висело од висококатница повеќе од 20. минути…Додека не дошол минувач да му помогне!

Прилично бизарно звучи самата најава дека дете некако успеало да си ја заглави главата во решетките околу прозорецот и така да виси од зградата… Сепак, таа сцена се одиграла во Кина. Имено, детето некако успеало да ја набие и заглави својата глава во надворешната страна на прозорецот, и така заглавено …

Повеќе »