Tag Archives: вишок килограми

СТРУЧЊАЦИТЕ ПРЕДУПРЕДУВААТ: Еве зошто корона вирусот „ги коси“ лицата со вишок килограми

Луѓето со прекумерна телесна тежина се повеќе склони кон инфекции, бидејќи масното ткиво, како воспалителен процес, го нарушува нивниот имунитет. Голем број пациенти кои починале од вирусот на корона биле дебели и, следствено, дијабетичари, предупредувале членовите на кризниот персонал, додека оние кои ја лекуваат оваа болест објаснуваат дека луѓето со …

Повеќе »

(ФОТО) УЖАСНИ КРИТИКИ – ШЕХЕРЕЗАДА СЕ СОБЛЕКЛА 4 МЕСЕЦИ ПО ПОРОДУВАЊЕТО: Турските медиуми ОСТРО ја осудиле глумицата, а се поради нејзиното ТЕЛО!

Бергузар Корел, која стана позната по улогата на Шехерезаде, се породи пред само четири месеци и роди уште едно дете, а осудите на сметка на убавата актерка многумина изненадиле. Актерката отиде на море со семејството, и ја покажа линијата по раѓањето, поради што турските медиуми напишале дека таа го привлекува …

Повеќе »

(ФОТО) БИЛ СЕКС СИМБОЛ – Денеска од неговото божествено тело нема ништо а сега се знае и зошто!

Ченинг Тејтум признал дека поради вишокот килограми нема да учествува во спектаклот „Magic Mike Live“. Холивудскиот актер Ченинг Тејтум порано воодушевуваше со своето вајано тело, привлекувајќи воздишки на жени и девојчиња ширум светот,мажите му завидуваа, особено по филмовите „Magic Mike“ во кои глуми, но тие денови изгледа дека се многу …

Повеќе »

(ФОТО) Лекар објаснил што ги поврзува јаглехидратите со мрсните талози на стомакот: Преку правилна употреба до вита става!

„Јаглехидрати не се единствената причина за мрсни талози на стомакот, но ако премногу ги изедете, можат и тоа како да влијаат на тоа“, рекол др. Роберт Миланес за  Popsugar. „Ако јадете било каков вид на микронутриенти повеќе отколку е потребно ќе добиете на тежина. Сепак, начинот на кој јаглехидратите се …

Повеќе »

(ФОТО) Џорџ Клуни со порака за жените со вишок килограми!

Не е потребно да се зборува за количеството на „мангуплак“ на Џорџ Клуни. Типовите како него се толку ретки така што скоро секоја неговата реченица може да се стави во книги за бонтон, а потоа тие исти книги да се читаат пред спиење. Тогаш можеби овој свет ќе биде подобро …

Повеќе »