Tag Archives: вирален хит

(ВИДЕО+ФОТО) Фотографијата на туристка во Аушвиц го обиколи светот: „Целосно одвојување од реалноста“

На фотографијата која се појави на социјалните мрежи и брзо стана вирална, се гледа како маж фотографира девојка која позира пред самиот влез на концентрациониот логор Аушвиц. Фотографијата предизвика бес и го обиколи светот. Некои пишуваа дека ваквото однесување е неприфатливо, други дека е скандалозно, а мнозинството го осуди овој …

Повеќе »

(ФОТО) Го замолила синот да ја фотографира, но да не и се гледа стомакот: Фотографијата станала хит

Повеќето луѓе сакаат да се фотографираат на одмор. Тие се чувари на спомените и се сеќаваат на убавите моменти кои ги поминавме „покрај бртегот на синото море“, опуштено и неоптоварено, далеку од секојдневните обврски. Г-ѓа Марта од Србија, која летните денови ги поминува на бреговите на сончевата Грција, посакала да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Почувствувала провев па не можела да поверува што нашла зад огледалото во бањата

Една жена од САД била изненадена кога пронашла тајна просторија зад огледалото во бањата, и своето откритие го споделила со своите придружници на Тикток, каде нејзиното видео било прегледано повеќе од 10. милиони пати. Саманта Хартсо од Њујорк вели дека почувствувала провев и тргнала да истражува од каде потекнува. По …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАМЕРИТЕ СЕ СНИМИЛЕ – СУПЕР БАБИЧКА ЗАПРЕЛА КРАДЕЦ: Се обидел ,поради облог, да и ја грабне торбата, ја влечел по земја но ТАА НЕ СЕ ПРЕДАЛА!

Рускиот медиум РТ објавил видео од 70-годишна баба од градот Петровка во регионот Амур, која не отстапила пред дрскиот разбојник на улица, иако сторителот бил барем десет пати посилен од неа, и физички и со намера да ја ограби. Имено, видеото го објави локалната полиција и на него се гледа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Моментот кога крава одлучила да скокне во базен со деца станал вирален хит!

Кравата шетала во близина на базенот каде што биле две деца. Откако застанала на самиот раб неколку моменти, таа одлучила да скокне. Почнала да плива во базенот и да оди кон децата кои биле шокирани и излегле надвор. Ова видео брзо се прошири на социјалните мрежи и многумина насмеа. Фото: …

Повеќе »

(ФОТО) ЕМОТИВНО – „ИМАМ ПОРАКА ЗА ВАС“: Семејството пронашло скриено ПИСМО на девојче (10), а нејзините зборови се шират по социјалните мрежи!

Откриената порака станала вирална на социјалните мрежи… Откако нејзините родители ја продале камп приколката, едно австралиско десетгодишно девојче им напишала слатко писмо на новите сопственици и го оставило во фиока до нејзиниот кревет заедно со прекрасна бела нараквица. Пронајденото писмо гласи: „Здраво, моето име е Попи и имам 10 години. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Што се крие зад виралната снимка на која се гледа како кумот го држи младоженецот во алкохолизирана состојба?

На социјалните мрежи се шири видео од венчавката на младиот Русин, Степан, на која се гледа младоженецот кого мора да го држат пред импровизираниот олтар за да извршат граѓанска венчавка. @lordofelfs76Свадьба пошла не по плану 🤣Как не надо проводить мальчишник #свадьба #бухойжених #бухой #пранк ♬ Ya v momente – Dzharakhov …

Повеќе »

Тато танцувал зад својата ќерка која ја снимала домашната задача. Видеото е уренебесно!

Татко од Орегон помислил дека ќе ја зезне својата ќерка, но тој не знаел дека снимката ќе ја види и нејзиниот учител. Имено, Џенифер Џонс тврди дека нејзиниот сопруг Исак немал идеја дека нивната ќерка Делејни снима домашна задачи што ќе ја види целото прво одделение. „Тато мислеше дека прави …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОДЛУЧИЛА ДА ДАДЕ ОТКАЗ: Тоа го направила на таков начин што половина свет слушнал за тоа!

ЛОШИТЕ меѓучовечки односи, мобинг, расизам, па дури и вербално сексуално злоставување од страна на колегите, се само некои од причините за давањето отказ, без разлика колку ни е потребна работата. И’ додека едни решаваат да си заминат тивко, други, како девојка од Америка, го прават тоа на таков начин што …

Повеќе »