Tag Archives: винарија

ЛЕТОТ КОЈ ГИ „РАЗВЕДЕ“ – Анџелина Џоли го обвинила Пит за физички напад: Ја грабнал за главата, па ги нападнал децата…

Еден од најпознатите холивудски парови Анџелина Џоли и Бред Пит повторно се во центарот на вниманието, поради настан од минатото кој е и причина за нивната разделба. Џоли сега открилс нови шокантни детали. Имено, Џоли поднела судски документи во кои го обвинила нејзиниот поранешен сопруг дека во алкохолизирана состојба ги …

Повеќе »

Винаријата Бовин освои златен медал на најважниот американски вински натпревар

Црвеното вино My Way2011 од Бовин прогласено за едно од најдобрите на светот Избрани квалитетни вина од целиот свет, како и од САД и Канада беа оценувани на интернационалниот вински натпревар одржан во Рочестер, Њујорк. 25 експерти од 8 земји, реномирани сомелиери, енолози, винари, дистрибутери и вински новинари оценуваа повеќе …

Повеќе »