Tag Archives: вила

(ВИДЕО) Црната пантера воодушевила со луксузната вила на плажа во Кенија

Манекенката се вљубила во Малинда во 1999. година, а веќе со години доаѓа да ги „наполни батериите“. Еден од највлијателните модели на сите времиња, Наоми Кембел, ужива во прекрасен имот во Кенија повеќе од 20. години, а сега ја покажала и внатрешноста на вилата. Следбениците на социјалните мрежи и рекле …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ѕирнете во новата вила на Новак – пазарил вистински рај!

Новак Ѓоковиќ решил да „пазари“ вистински рај на земјата – голем имот и вила во Марбелја, што и сами можете да видите како изгледа. Најдобриот тенисер на светот неодамна одлучил да купи чудесен имот за околу 10. милиони евра, објавија шпанските медиуми. Семејството Ѓоковиќ ќе можат да уживаат во луксузот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ѓоковиќ ќе има рај: Купува раскошна вила во Марбелја

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ одлучил да купи луксузна вила во Марбелја, пренесуваат шпанските медиуми. Станува збор за куќа и голем имот во познатото летно одморалиште Коста дел Сол – новиот дом ќе има 1.000 квадратни метри, додека имотот се простира на 3.500 квадратни метри. Шпанските медиуми сумираа што …

Повеќе »

На вдовицата на Шон Конери – поради тешка измама – и се заканува затвор!

Смртта на актерот Шон Конери не фрли сенка врз даночната измама на неговата сопруга Мишелин. Таа, пак, негира каква било вмешаност во „тешката“ измама од 21. милиони фунти во врска со продажбата на куќата во Марбеља, пишува британски „Сан“. Шпанските власти предупредиле дека имаат намера да ја известат Мишелин за …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЛУКСУЗЕН ОДМОР НА СЕМЕЈСТВОТО НА БАЛИ БЕГ: Фотографиитесо синот од вилата вредна 6. милиони лири ги залудела фановите!

Бурак Озџивит и Фахрие Евџен се еден од омилените познати парови, а фановите со голем интерес го следат секој нивен чекор. Затоа го поздравиле фактот дека убавата Фахрија споделила нова фотографија од нивниот нов син, Каран, на својот Инстаграм профил. View this post on Instagram Babası gibi keskin bakışlım.. 😍 …

Повеќе »

(ВИДЕО) КОРОНАВИРУСОТ И СПОРТОТ – Погледнете каков луксуз има Меси во самоизолацијата: Не мора да излегува со месеци!

СВЕТОТ е погоден со коронавирус. Состојбата во Кина полека се смирува, а моментално најмногу страда Европа па поради тоа се одложени сите спортски настани. На најмалку еден месец нема да има ниту Премиер лига, Сериа А, Бундеслига, НБА лига, тенис, Формула 1, ракомет и други спорски случувања. Само неколку држави …

Повеќе »

(ФОТО) БАЛИ БЕГ ИМА ПРОБЛЕМИ СО КРИМИНАЛЦИТЕ: Поради луксузната вила стравува за синот!

Не се надевал дека ситуацијата вака ќе се развива… Популарниот актер Бурак Озѓивит, кој се стекна со светска слава, сега се соочува со сериозни проблеми. Бурак и неговата сопруга Фахрија Евгениј станаа родители на синот Каран пред помалку од една година, но во меѓувреме Турчинот се соочува со проблеми со …

Повеќе »

МЕГАН МАРКЛ УЖИВА ВО ЛУКСУЗНА ВИЛА ДОДЕКА „БАРА“ ИМОТ: Нема намера да се враќа во Британија – гледа луксузни куќи на брегот!

Вилата на непознат милијардер, кој им укажал гостопримството на принцот Хари и Меган Маркл за време на Божиќните празници, сè уште е канадска резиденција на парот. Луксузниот дом на островот Ванкувер со осум спални соби на западниот брег на Канада, се наоѓа на имот од 10.000 квадратни метри со две …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) ВИЛА ВРЕДНА 3,5 МИЛИОНИ ДОЛАРИ – Интериер кој шармира на прва: Домот на боксерот е идеален спој на модерен и ретро стил

Рускиот боксер, Сергеј Ковалев, ја ставил на продажба својата раскошна вила со базен сместена во Њупорт Бич во Калифорнија, а износот што го бара за неа е „вистинска ситнурија“. Професионалниот боксер Сергеј Ковалев одлучил да ја продаде својата импресивна вила со базен сместена во Њупорт Бич во Калифорнија. И покрај …

Повеќе »