Tag Archives: вил смит

(ФОТО) На Крис Рок шлаканицата, на Оскарите, ќе му донесе два милиони долари

По шамарот на Вил Смит на Оскарите, Крис Рок ќе заработи повеќе од два милиони долари откако ја распродаде турнејата, а според британски The Sun, многумина се борат за неговото прво интервју по инцидентот. Комичарот бил преплавен со значителни парични понуди за неговото прво интервју, а Опра Винфри и Елен …

Повеќе »

(ФОТО) Кои се последиците од оставката на Вил Смит? Го губи правото на глас на Оскарите, статуетката веројатно не!

По инцидентот на оскаровецот во кој физички го нападна водителот на церемонијата, комичарот Крис Рок, Вил Смит ја напушти Академијата за филмски уметности и науки. Академијата ја прифати неговата оставка. Тој во оставката изјави дека ќе ги прифати сите идни последици кои Комитетот ги смета за соодветни. Но, какви ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИРОНИЈА НА СУДБИНАТА – Се појавило старо видео на кое Вил Смит исмева ќелав човек

ИНТЕРНЕТ. Ништо не заборава. Ниту видеото на кое Вил Смит се потсмева на човек кој си ја бричи главата. Создадено е во раните 90-ти, на шоуто Арсеније Хол. Личноста со која Смит се потсмева е Џон Б. Вилијамс, басистот на бендот The Posse кој настапил на шоуто. Видеото беше објавено …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Полицијата се огласила после скандалот на Оскарите, Крис Рок одбил да поднесе пријава: Еве зошто Вил Смит го удрил пред цел аудиториум!

По овогодинешниот инцидент на Оскарите, кога актерот Вил Смит го удри Крис Рок на сцената, полицискиот оддел во Лос Анџелес потврдил за Variety дека комичарот одбил да поднесе полициска пријава. „Истражителите на ЛАПД знаат за инцидентот меѓу две лица за време на програмата за Оскар. Едно лице удрило шамар на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ОСКАРИ 2022: Најдобра актерка е Џесика Честејн. Вил Смит доби Оскар по инцидентот

Доделени се Оскарите 2022: Музичката драма за глувонемо семејство е филм на годината, „Дина“ освои најмногу награди. Јазот меѓу вкусовите на публиката (особено на помладите) и Академијата, доведе до тоа Оскарите се помалку да се гледаат а помалку во САД. Во исто време, не смееме да заборавиме дека доделувањето на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Наместено или не: Вил Смит излезе на сцената и на Оскарите го удри комичарот Крис Рок

НАСТАНОТ за кој сите веројатно ќе зборуваат во врска со овогодинешната награда е секако моментот кога актерот Вил Смит излезе на сцената и го удри комичарот Крис Рок откако се пошегува за ќелавоста на неговата сопруга. Џада Смит одамна призна дека има алопација и дека засега третманите за враќање на …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШОК ИСПОВЕД – СЕ ЗАКОЛНАЛ ДЕКА ЌЕ ЈА ОСВЕТИ МАЈКА СИ: Вил Смит открил дека сакал да го УБИЕ СВОЈОТ ТАТКО!

Вил Смит го снимил документарниот филм „Best Shape of My Life“ во кој открил страшни детали. Смит го започна овој проект со идеја да ги документира своите напори за слабеење, но целата приказна се претвори во многу „подлабоко“ патување и преиспитување на мислите и чувствата на популарниот актер. Тој во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Серена и Венус Вилијамс животот „го преточиле“ во филм – Улогата на таткото му припаднала на славен глумец!

Серена и Венус Вилијамс одлучиле својот живот да го претворат во филм… Познатите тенисерки, кои го одбележаа женскиот тенис, одлучија на сите да им покажат како им поминал животот. Таткото на Серена и Венус Вилијамс во филмот „Кралот Ричард“ ќе го толкува славниот Вил Смит. Филмот зборува за тоа колку …

Повеќе »

(ФОТО) Вил Смит покажал заоблен стомак и округло лице:„Јас сум во најлоша форма во животот!“

Вил Смит на социјалните мрежи објавил фотографија на која позира во природа. Актерот го носел горниот дел од тренерката што ја откопчал и боксерски шорцеви. „Ќе бидам искрен – јас сум во најлоша форма во мојот живот“, напишал тој под фотографијата на која се гледа заоблен стомак и заоблено лице. …

Повеќе »