Tag Archives: викторија сикрет

(ФОТО) Ѕвездите на новата кампања на „Викторија сикрет“ се „буцки“!

Божиќната колекција на долна облека „Викторија Сикрет“ беше претставена во нова кампања во која учествуваа модели од сите профили – млади, средовечни, слаби, буцкасти. Пораката што брендот сака да ја испрати со новата рекламна кампања е позитивен поглед на светот, соработката, прифаќањето и прославата на индивидуалноста и различноста. Тука се …

Повеќе »

(ФОТО) Славната Бразилка израдувала милиони следбеници:Позирала топлес!

Некогашната манекенка и модел неодамна открила на кој начин останува во фит форма и како телото и е така затегнато… Со години по модните писти шеташе во разголени изданија од чипка и беше еден од омилените ангели на Викторија, а денес оваа прекрасна Бразилка забавува милиони со своите фотографии преку …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ФБИ УПАДНАЛ НА ОСТРОВОТ НА ПЕДОФИЛОТ: Тука се случувале најмрачните работи а на истражителите најмногу внимание им привлекло едно морничаво здание!

Американски агенти на ФБИ извршиле рација во приватниот остров на неодамна починатиот милијардер педофил Џефри Епстајн како дел од истрагата што продолжува по неговата смрт. Голем број агенти го „прочешлале“ островор „Литл Сент Џејмс“ во медиумите познат како „Остров на оргии“ и „Педофилски остров“. Агентите се движеле низ островот во …

Повеќе »

(ФОТО) “Сите ние сме ангели”: Жените што носат големина 38. го посрамотиле брендот „Викторија Сикрет“

Но, иако опозициската страна во едно е во право, факт е и дека за плус сајз манекенки се сметаат и оние девојки кои го носат бројот 38., што ќе се согласите со нас, никако не претставува нездраво тело и прекумерна тежина. Кога ќе помислите на спектакуларната ревија на „Викторија Сикрет“, …

Повеќе »

(ФОТО) Поради витилигото добивала навреди цел живот а денес е најпозната манекенка со „необичен изглед“ која недостатокот гордо го носи по модните писти!

Вини Харлоу во интервју раскажува какви проблеми имала на училиште, кога ја нарекувале крава или зебра, за тогаш да реши дека ништо нема да ја запре за да стане славна… Најпознатата манекенка со невообичаен изглед, Вини Харлоу стана едно од заштитните лица на Victoria’s Secret. View this post on Instagram …

Повеќе »

(ФОТО) Убавицата од Victoria’s Secret, Елза Хоск ви препорачува вежби за затегнати стомачни мускули

Желбата за дефинирани и цврсти стомачни мускули не се остварува без тренинг. Елза Хоск, која веќе две години е ангел на Victoria’s Secret, сподели четири ефективни вежби кои ѝ помагаат секогаш да биде во врвна форма. Независно дали и’ претстои ревија или фотосесија, 28.годишната Швеѓанка ги вметнува овие вежби во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тајната анти „Викторија сикрет“ ревија е за различноста и позитивност на женското тело!

Ревиите на „Викторија сикрет“ се секогаш макал за илјадници гледачи, но и момент кога обичните жени се чувствуваат непријатно. Иако од реномираната компанија често знаат да објават дека нивните модели не се совршени, сепак не се случило на некоја модна ревија да се појави „обична жена“ со недостатоци или фалинки…а …

Повеќе »

(ФОТО) „Ангел на Викторија“ уапсена во Џорџија: „Паднала“ поради “трева“

Манекенката која би сакала да работи како физикален терапевт два пати по пистата прошетала во долна облека на „Викторија сикрет“. Освен тоа снимала и за насловни за  списанија како што е „Ел“… Манекенка и Ангел на Викторија, Меги Лејн (21) е уапсена поради поседување наркотици. Како што јавува ТМЗ, манекенката …

Повеќе »