Tag Archives: викенд

На Ѓоковиќ повторно му е укината визата: Има ли Новак шанси доколку се жали?

На Новак Ѓоковиќ повторно му е поништена визата за влез во Австралија! Министерот за имиграција Алекс Хок го искористи своето дискреционо право и ја укина визата на најдобриот тенисер во светот! „Го искористив моето право да му ја поништам визата на господинот Новак Ѓоковиќ, бидејќи тоа е од јавен интерес. …

Повеќе »

(ФОТО) Разоткриена романсата на Анџелина Џоли!? Еден детал ја открил врската на убавата актерка и 15. години помладиот рапер

Пред неколку месеци медиумите објавија приказна дека една од најубавите жени на светот Анџелина Џоли и познатиот рапер Викенд се во тајна врска. Еден детал ги разоткрил. Иако беа фотографирани додека оделе заедно на вечера во познат ресторан во Санта Моника, на многумина оваа вест им била многу чудна за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најновото продолжение за славниот агент 007 бележи рекорд по заработка во Британија

Најновиот филм за легендарниот агент Џејмс Бонд го постави најголемиот рекорд кога станува збор за заработката за само еден викенд во Велика Британија. Филмот заработи 21. милион фунти помеѓу петок и недела, според благајните на Comscore. Со новиот филм, Крег го победи Skyfall’s, кој заработи 20,2 милиони фунти првиот викенд, …

Повеќе »

(Рецепт) Ненадминливо средство за СЛАБЕЕЊЕ – чај од коприва! Еве како правилно се подготвува!

Ако не ги гледате ефектите од користењето додатоци во исхраната, пробајте со коприва … Копривата содржи голема количина на железо, а покрај тоа богата е и со витамини Ц, К, минералите магнезиум, калциум и фосфор. Покрај тоа, содржи хлорофил, танини, слуз, каротеноиди. Копривата е потенцијално добар избор за сите оние …

Повеќе »

Какво време не очекува за викендот и почетокот на седмицата!

Денес беше сончево со мала до умерена локална облачност, еве што најавуваат од УХМР за наредните 4. дена. Утре (сабота) ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. Дневната температура …

Повеќе »

(ФОТО) Љубовта продолжува: Џенифер и Бен минале викенд во нејзината куќа на Флорида

Латино дивата на Бен Афлек му го покажала својот нов имот на Флорида, парот не се криел од фотографите, туку цел ден се појавувал на терасата. Светските медиуми веќе сметаат дека обновената врска помеѓу Џенифер Лопез и Бен Афлек е завршена работа. Во предградијата на округот Мајами се наоѓа нејзината …

Повеќе »

Утре започнува продолжениот празничен викенд: Овие 4. знаци мораат да го искористат овој мини одмор!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Четири неработни денови се вистински мал одмор кој секој планира да го помине на свој начин… Погледнете што им советуваат астролозите за овој мини одмор на четири знаци: Овен …

Повеќе »

(ФОТО) Македонците, масовно преку викенд, одат во Белград да примат вакцина

Повеќето Македонци, кои поднеле барање за вакцинација во Србија преку порталот „eUprava“, планираат викендов да дојдат во Белград за да примат вакцина за коронавирус. Некои скопјани со кои дописникот на Бета разговарал ќе одат во Белград само за да се вакцинираат и веднаш ќе се вратат, но има и такви …

Повеќе »

Викендов подгответе се за дожд: Во западниот дел од земјата децата ќе можат да уживаат во зимските радости…

Времето денеска ќе биде претежно облачно, од попладневните часови во западните, а до вечерните часови и во останатите делови од земјава ќе има врнежи од дожд. Врнежите попладне во западните делови ќе бидат обилни, а на планините ќе бидат од снег. Во ноќните часови на повеќе места врнежите ќе престанат. …

Повеќе »