Tag Archives: видовит

(ФОТО) ПРЕДВИДУВАЊА – Никола има ЛОША ВИЗИЈА за наредните две години! Ја предвидел пандемијата, а сега открил кога го гледа нејзиниот крај!

Како што објаснил младиот видовит астролог, зборот „инфлуенца“ нон стоп му паѓал на ум во 2018 година. Видовитиот астролог од Лондон, Никола Аујула (35), пред две години зборувал за катастрофа со „грип“, но исто така предвидел и бројни турбулентни ситуации што ќе ни се случат во блиска иднина. Никола, кој …

Повеќе »

(ВИДЕО) Предупредување на човекот кој погодил се’ досега: 2018. ќе биде пеколна година, најлошото допрва доаѓа, а клучот е во ова!

Британскиот видовит човек Крејг Хамилтон – Паркер, кој успешно ги предвидел победата на Трамп и Брегзит, најавил некои вознемирувачки настани кои, како што тој тврди, ќе се случат во светот наредната година. Следната, 2018. година ќе биде полна со драматични политички превирања и еколошки кризи кои ќе ги предизвикаат непредвидливите …

Повеќе »