Tag Archives: видеа

(ВИДЕО) „СЛАТКО Е И МЕКО“ – Младата мајка го обожава своето „големо бебе“, луѓето ја напаѓаат: „Премногу го храниш“

Младата мајка Набиле Мекхју и нејзиниот син Атлас стекнаа популарност на социјалните мрежи поради неговата необична големина. Имено, Атлас имал над шест килограми кога имал само 4 месеци. Иако мајката на Атлас, Набиле, не открила колку тежело момчето при раѓањето, многумина се прашуваат како воопшто успеала да го роди ваква …

Повеќе »

(ВИДЕО) Голема огнена топка над Британија: „Ова беше баш блиску“

Голема огнена топка оставила многу набљудувачи во страв откако го осветлила небото над делови од Велика Британија. Синоќа беше забележан метеор како лета по ведрото небо на Велика Британија, а воодушевените набљудувачи веднаш почнале да споделуваат снимки од нивните мобилни телефони и безбедносни камери на мрежите. По прелетувањето, луѓето масовно …

Повеќе »

(ФОТО) ЕУФОРИЈА ПО ПОБЕДАТА – Уште една урнебесна снимка од навивачи на Саудиска Арабија: „Каде е Меси?

Уште едно урнебесно видео на навивачите на Саудиска Арабија стана хит на TikTok, на кое се гледа како еден од нив го прекинува новинарот од Јужна Кореја за да праша: „Каде е Меси?“. Откако видеото беше објавено на TikTok, се прошири и на други платформи, а на првата беше прегледано …

Повеќе »

(ВИДЕО) МНОГУМИНА ЈА ОСУДИЛЕ – Мајка се обидува да објасни зошто има 11. деца со осум мажи, луѓето се згрозени: „Не се Покемони“

Мајката на 11. деца со 8. различни мажи им возвратила на критичарите кои ја обвинија дека има толку многу деца само за да може да живее од детски додаток и алиментација. Фи, од Мемфис, најде вирална слава на TikTok, каде често споделува детали за нејзиниот живот со нејзините 11 деца. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Еден дечко на TikTok 321 ден се преправал дека е мртов и снимал се. Добил улога во серијата CSI

ЏОШ Нали, момче од Кентаки, се преправал дека е мртов 321 ден и се снимал на TikTok и ја остварил својата голема желба – ја добил улогата на мртво тело во серијата CSI: Vegas. Нали бил навистина упорен и 321 ден по ред објавувал снимка на која глуми мртов човек, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Најпознатата Тиктокерка заведува со танц, воодушевува со својот раскошен изглед

Се започнало со танц и продолжило во тој ритам.Ѕвездата на ТикТок и актерката која ја знаеме од филмот „He’s All That“, Адисон Реј (22), се прослави пред неколку години кога на оваа популарна мрежа почна да објавува видеа на кои танцува. За краток период, Адисон почнаа да ја следат над …

Повеќе »

(ВИДЕО) „НЕМАШЕ КОКАИН“: Финската премиерка е во центарот на скандалот поради видеата од забавата

ПРЕМИЕРКАТА на Финска,. Сана Марин (36) се огласи откако беше објавено видео од нејзиното ноќно излегување. Таа негирала дека земала дрога откако на интернет протекоа видеа од забави, на кои, наводно, може да се слушнат неколку нејзини пријатели како разговараат за кокаин. Контроверзноста поттикна некои политичари да го повикаат младиот …

Повеќе »

ЉУБОВ НА МАЈКА – Пред нејзината смрт, мајката му оставила на својот син подароци и пораки за следните десет родендени

Италијанката Лаура Лонзи знаела дека ќе умре од рак, а во последните денови решила да покаже како мајчинската љубов може да живее и по смртта. Оваа 37-годишна учителка во основно училиште сакала да остави силно влијание врз животот на нејзиниот тригодишен син Томас, па избрала подароци за неговите следни десет …

Повеќе »

(ФОТО) Хорор кој трае со денови – холивудски актер чува малолетници на фарма полна со оружје

Американскиот актер Езра Милер наводно чува три малолетни деца и нивната мајка на фарма во Вермонт преполна со огнено оружје, муниција и марихуана. Неколку извори, меѓу кои и таткото на децата, ги потврдиле овие наводи, пишува „Rolling Stone“. Два извори изразиле загриженост за безбедноста на децата, на возраст од една …

Повеќе »