Tag Archives: вежбање

(ФОТО) Елена Ристеска: Со редовни вежби до убаво тело – макар и’ дома!

Македонската поп сцена може да се пофали со убави и негувани пејачки. Но, Елена Ристеска, оправдано важи за една од најзгодните македонски пејачки. За тоа да биде така, освен гените, треба и труд. ART #pureart #tbt #lovethesephotographers @anidimi.photography @ani_q @dmee82 A post shared by E L E N A ♥️🎵 …

Повеќе »

(ФОТО) Синди Крафорд ја открила тајната на својата убавина:Дознајте ги нејзините совети за совршен изглед

Синди Крафорд е сопственик на антиејџинг компанија која се бави со нега на кожата, па можете само да замислите колку асови во ракавот има кога станува збор за убавината. За почеток, секогаш носи крем за сончање и навечер ја симнува шминката. Голем фан е на маслата за нега, а кога …

Повеќе »

(ВИДЕО) Секогаш во форма: Путин вежба како да нема 65 години!

Владимир Путин е познат како многу дисциплиниран човек кога станува збор за дневната рутина но и вежбањето, како и спортските активности. Рускиот претседател Владимир Путин одсекогаш бил познат по тоа дека води грижа за себе, секогаш е во форма и смирен. Но кога е тренингот во прашање Путин изгледа немилосрдно …

Повеќе »

(ФОТО) И таа е само човек: Џенифер Лопез ретко ја гледаме во вакви негламурозни изданија

48. годишната пејачка и глумица Џенифер Лопез е позната по секси облеката и беспрекорниот мејкап но и таа е човек од крв и месо. Латино дивата секогаш е беспрекорно „стокмена“. Celebrating our lives… Happy birthday 🎈 #birthdaymoment #birthdaygirl #birthdayboy #birthdaybash #birthdayweek 📸: @lacarba A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) …

Повеќе »

(ФОТО) Гордон Ремзи се соблекол а обожавателите не можат да веруваат како изгледа

Гордон Ремзи се прославил со неговиот остар јазик, а кога 50. годишниот шеф се соблекол неговите обожаватели останале без зборови. Освен што смислува нови јадења и пцуе по кујната, очигледно дека Ремзи вредно вежба. One of the most incredible feelings ever sat in the water on the start line minutes …

Повеќе »

12. правила за истрајно вежбање

Адам Гилберт е основач на онлајн програмата што им помага на луѓето кои имаат проблем со истрајност при држењето на диети и вежбањето и ги мотивира да се потрудат да ја исполнат желбата да ја намалат својата телесна тежина. Тој веќе 10. години ги учи луѓето да развијат здрави начини …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кејт Аптон: Џепната венера за совршена фигура се поти секој ден

Додека повеќето популарни дами тренираат за да имаат секси тело само за во летните периоди, Кејт не го пропушта тој ритуал ниту во најтоплите денови… Американската манекенка и глумица, Кејт Аптон, со нејзината убавина често остава без здив. Дека ништо не паѓа од небо, па дури ни згодно тело, таа …

Повеќе »