Tag Archives: вежба

(ВИДЕО) Роки е „ѕвер“: Сталоне на 72. години вежба со тег на нозете!

Силвестер Сталоне, кој впловил во осмата деценија на живот, и понатаму е во фантастична форма. Холивудскиот суперстар на својот Инстаграм објавил видео како вежба со тег од 45 килограми, но не обична вежба… „Уште една лесна вежба“ напишал Силвестер Сталоне кој восхитил со својата форма. Погледнете: Another easy workout! You’re …

Повеќе »

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Свратете на момент на Инстаграм профилот на Џенифер Лопез – ќе ни бидете благодарни!

Латино пејачката и глумица ја памтиме по жешките концертни изданија и тесни фустанчиња, а дека подеднакво секси може да биде и во спортски изданија не убедила со фотографиите кои самошто ги објавила на Инстаграм. Откако е во врска со пензионираниот играч на безбол, Алекс Родригез, папараците повеќе внимание посветуваат на …

Повеќе »

(ФОТО) Вака тренира Никол: „Шпага наопаку“ и задник во прв план!

 Шерзингер е две години во врска со бугарскиот тенисер Григор Димитров. Пред тоа пејачката го љубела возачот на Формула 1, Луис Хамилтон… Пејачката Никол Шерзингер (39) поради енергичните настапи мора да биде во топ форма, а сега покажала како доаѓа до неа. Членката на групата „Pussycat Dolls“ моментално престојува во Дубаи …

Повеќе »

(ВИДЕО) Курникова предизвикала лавина од прашања: Дали навистина била бремена?

Тенисерката Ана Курникова е позната по атрактивниот изглед и витката линија, но никој не очекуваше дека ќе изгледа толку добро само еден месец по породувањето. Таа и нејзиното момче Енрике Иглезијас пред еден месец станаа родители на близнаците Николас и Луси, а поранешната тенисерка веќе е во топ форма. Курникова …

Повеќе »