Tag Archives: ветувања

(ФОТО) Роналдо: „Не можам да ви ветам уште 20. години фудбал, но…“

Кристијано Роналдо на својот 36-ти роденден изјави дека нема да игра фудбал уште две децении, но дека ќе го обезбедува максимумот се’ додека игра. Роналдо е обележан во светот на фудбалот како еден од најфанатичните работници кој се грижи за секој аспект од својата кариера, од тренинзи до правилна исхрана …

Повеќе »

ВЕТУВАЊЕ „КОЛКУ ДА СЕ КАЖЕ“ – Владата немала правна основа за доделување државна награда за екипата на „Медена земја“

„Медена земја“ не доби Оскар но во изминатата година ја прослави Македонија во целиот свет.Освоија неброени награди, признанија и го свртеа вниманието на светот на една малечка земја во која се прават одлични филмови. Но, покрај тоа што „Медена земја“ беше и е ценета во светот, но тоа треба некој …

Повеќе »

(ФОТО) Тажно и срамно: Тоше сеуште нема достојно почивалиште- Сите „собираат поени“ на него и го забораваат!

Пред два дена се навршија 11. години откако македонскиот пејач Тоше проески загина во сообраќајна несреќа кај Велика Градишка во Хрватска, а тој и понатаму почива во импровизирана гробница на градските гробишта во Крушево. Гробницата која требало да биде само привремено решение се’ повеќе пропаѓа. Бетонските плочи почнале да тонат, …

Повеќе »