Tag Archives: ветрови

(ФОТО) Нов McLaren P1? Не, чамец од милион долари

Невремето на Флорида донело ветрови од 240 км/ч , поточно во нејзиниот североисточен дел, додека неколку милиони луѓе беа евакуирани и преместени во други делови на државата. Жител на Флорида на социјалните мрежи го споделил случајот во кој неговиот модел McLaren P1 бил целосно уништен во налетот на страшната бура. …

Повеќе »

Какво време на очекува викендов?

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 6. Утринската температура ќе се движи од шест до 17., а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи од  28. до 34. степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло …

Повеќе »