Tag Archives: вести

(ВИДЕО+ФОТО) Искрено со Билјана Дебарлиева: „Најтешко ми беше да ја прочитам веста за смртта на Тоше. Немав ни време да се подготвам, сигурно се напив нешто за смирување”

Билјана Дебарлиева речиси 30 години е препознатливо лице од телевизијата. Иако како девојка била срамежлива и не мислела дека ќе биде некогаш пред камера, денес не може да замисли да не ја работи оваа професија. „Ми беше незгодно и во продавница да влезам и да прашам нешто, а не, пак, …

Повеќе »

(ФОТО) Гордана Ѓорчева ги покажа најголемите богатства!

Со години ја следиме и за неа времето како да застанало. Но, факт е и дека без оглед какви вести ни соопштува задоволство е да се гледа и слуша бидејќи Гордана Ѓорчева е една од најдобрите македонски презентерки на вести. Со одличен однос пред камерите, а секако и дикција… Животот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Телевизија среде вести пуштила снимка од сатанистички обред – гледачите во шок

АВСТРАЛИСКАТА телевизија ABC случајно емитувала инсерти од сатанистички ритуал за време на ноќното емитување на вестите, што на гледачите им овозможило неочекуван увид во верските обреди на сатанистите со седиште во Квинсленд, пишува Insider.. Исечокот бил објавен по вестите за предлагање затворски казни за оние што повредија полициски животни. ABC's …

Повеќе »

(ФОТО) Сара Хардинг во потресна објава: „Имам рак на дојка!“

Пејачката Сара Хардинг, поранешна членка на групата „Girls Aloud“, по долга пауза се вратила на социјалните мрежи, со шокантни вести – во моментов се соочува со рак на дојка, кој, како што рекла, се шири сè повеќе. „Здраво на сите, се надевам дека сте добро и безбедно во овие неизвесни …

Повеќе »

(ВИДЕО) Водителка „пукнала од смеење“ читајќи вести за висината на помошта за инвалидите

На Интернет се шири видео од руската презентерка Александра Новикова, која читајќи вест за социјална помошпочнала хистерично да се смее. Новикова со морен тон започнала да ја чита веста за зголемувањето на социјалната помош за лицата со посебни потреби, но пукнала во смеа кога прочитала колку изнесува помошта за меѓународен …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОД ОВА НЕМА ПОУБАВО – Водителка читала вести кога во студио се појавил неочекуван гостин: Не можела да не се насмее…

Водителката на МСНБЦ вести, Кортни Кјуб, покажала дека е мајстор во вршење на неколку работи во исто време. Имено во средата наутро нејзиниот син се појавил во студиото каде се емитуваат вести во живо. Кјуб известувала за националната безбедност и Пентагон, зборувала за воздушните напади на Турција над Сирија, кога …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ексклузивно: Разговор со експерт на тема „Каков треба да биде идеалниот градоначалник“

Уште едни избори заедно со „Фчерашни новости“. Во недела, после гласање, погледнете што ви подготви екипата на најгледаната забавна емисија. Во епизодата 3 ќе гледате: • Фчерашни открива „Каде се наоѓа Кузман Статива“ • На лице место од избирачките места • Дознаваме со Маја кои се новостите од некња • …

Повеќе »

(ВИДЕО) Фчерашни анализа: Какви коефициенти имаат партиите на престојните локални избори?

Во недела од 20. часот на телевизија „Телма“, новите „Фчерашни новости“ ви носат… • Фчерашни истражуваат: Кој е најголемиот проблем на Македонците? • Скандал: Запалено возилото на претседателот на позната месна заедница • Фчерашни анализа: Какви коефициенти имаат партиите на престојните локални избори Не заборавајте, третата сезона на пародичните вести, …

Повеќе »