Tag Archives: вештачко оплодување

(ФОТО) ТЕШКО И Е – ЌЕ УМРЕШ ПРЕД ДА ПОРАСНЕ, ТИ СИ ЕДНА БАБА: Глумицата станала мајка на 55. години, сега на социјалните мрежи ја малтретираат

Данската манекенка и актерка Бригит Нилсен (58) е мајка на пет деца, а своето последно дете, ќерката Фрида, го роди на 55-годишна возраст, и ова е нејзино прво дете заедно со сопругот Матија Деси. View this post on Instagram A post shared by Brigitte Nielsen (@realbrigittenielsen) Таа со години беше …

Повеќе »

ТОЈ ЛУД СВЕТ: Бизарното барање на свекрвата ја ШОКИРАЛО сопругата на починатиот син

Понекогаш свекрвите навистина немаат мерка Млада жена останала вдовица, откако нејзиниот сопруг починал по долга и тешка битка со ракот. Само неколку дена по неговата смрт, таа била повикана од нејзиниот свекор и свекрва со многу бизарно барање. Убедени дека ќе се излечи, тие одлучиле да замрзнат неколку примероци од …

Повеќе »

(ФОТО) Сакале уште едно дете па добиле петорки – Неделно менувале по 420. пелени!

Адам и Даниеле Базби од Хјустон се грижеле дека повеќе нема да можат да имаат деца откако биле наречени неплодни додека се обидувале да ја зачнат ќерка Блејке. Тие поминале низ процес на оплодување, што е слично на третманот со ИВФ. Даниеле останала бремена и го родила девојчето Блејке. Потоа …

Повеќе »

(ФОТО) Лекарите и рекле дека не може да има деца па потоа на 46. години родила тројки

Кога Џорџија Фостер имала 36 години, лекарите и рекле дека никогаш нема да може да има успешна бременост поради недоволно развиена матка. Цел живот страдала од ендометриоза, а лапароскопијата исто така открила дека Џорџија има уникатна форма на матка, што ја спречува да зачне дете. „Бев шокирана кога дознав и …

Повеќе »

(ФОТО) Близнаци а немаат ист татко: Жена во исто време била бремена од двајца мажи!

Чудесните близнаци го прославиле првиот роденден… Сајмон и Греам Берни-Едвардс, брачен пар, долго мечателе да имаат деца, а единствена можност да им се оствари желбата била со помош на сурогат мајка. Но, неверојатниот напредок во медицината им овозможил дури и’ многу повеќе од она на што се надевале. Имено, Мег …

Повеќе »

(ФОТО) Топла приказна: Откако и двајцата преболеле рак, странци им дале пари за вештачко оплодување!

Мариша Чаплин и Џон Хибс во врска се повеќе од десет години, а се запознале во периодот кога и двајцата се бореле со ракот. Поточно, во 2007. година таа самошто ја започнувала својата борба и лекување, а Џон редовно доаѓал на рутински контроли за да докторите видат дали успешно се …

Повеќе »

(ФОТО) Северина прави се’ за да забремени: Побарала помош и од хомеопат!

Пејачката Северина Којиќ нетрпеливо ги чека резултатите од вонтелесното оплодување, а помош за да збремени побарала и од хомеопат. Неодама по втор пат ја повторила таа едицинска постапка, а засега е неизвесно дали останала бремена. Севе минатата година имала спонтан абортус поради стресото низ кој минувала за време на борбата …

Повеќе »