Tag Archives: версаче

(ФОТО) Ирина Шајк ВО КУЌАТА НА ВЕРСАЧЕ позирала гола за „Вог“: Ги покрила само интимните делови

Атрактивната руска манекенка Ирина Шајк позирала гола за списанието Вог, покривајќи ги своите интимни делови од телото со керамички плочки. Оваа необична фотосесија со Шајк е снимена во градината на Донатела Версаче во Милано. „Многу сум среќна што бев во една многу посебна куќа на Версаче во Милано“, рекла Шајк …

Повеќе »

(ФОТО) Блејк Лавли, без долна облека, блеснала на Мет гала во фустан кој се правел 600. часа!

Глумицата Блејк Лајвли го освои црвениот тепих со својот заводлив изглед во раскошна црвена тоалета на која се потпишува италијанската модна куќа Версаче. Иако на овогодишната Мет Гала прошетаа многубројни луксузни креации  една од највпечатливите  беше и тоалетата на американската глумица Блејк Лајвли. Со оглед на тоа дека припаѓа во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Што ќе гледаме во 2018: Го чекаме убиството на Версаче, враќањето на Западен свет, продолжување на Дедпул, Осветници и Момоа како Аквамен

Телевизијата и филмот оваа година, се чини, ќе бидат многу забавни… Минатата година уживавме во одлични филмови и серии за кои ќе навиваме во сезоната на доделување на награди, но веќе се радуваме и на новите работи кои не очекуваат на големите и малите екрани. Некои серии се враќаат,во кината …

Повеќе »

(ФОТО) Дречливо издание во кое само Ирина Шајк може да изгледа секси

Новопечената мајка, Ирина Шајк,изгледа како никогаш да не родила – совршено! Како и успева тоа? Новопечената мајка, Ирина Шајк,изгледа како никогаш да не родила – совршено!И’ додека тато Бредли Купер миленичката ја чува дома, преубавата мајка одработува бројни модни евенти. Откако прексиноќа на доделувањето на наградите Fashion во Лондон „ја …

Повеќе »

Амал Клуни во мини фустан за нагласување на фигурата четири месеци по породувањето

Амал Клуни блескала на гала вечерта по повод откривањето на архивската колекција на Џани Версаче во Лос Ангелес. За оваа пригода избрала сребрен мини фустан кој ја истакнал нејзината мајчинска фигура… Во пресрет на 20. годишнината од смртта на Џани Весаче, основач на популарната модна марка, продавницата „William Vintage“, на …

Повеќе »

(ФОТО) На „Мостра“ поради необичниот фустан сите гледале во преубавата Пенелопе Круз

Холивудски пар од соништата – Главните улоги во филмот за љубовната врска на Пабло Ескобар и новинарката Вирџинија Валехо ги толкуваат сопружниците Јавиер Бардем и Пенелопе Круз Филмскиот фестивал во Венеција овие денови е место каде што се собираат најголемите светски ѕвезди. Меѓу филмовите кои премиерно се прикажани во рамките …

Повеќе »