Tag Archives: Венеција

(ФОТО) Преубави градови кои до 2030. година би можеле да бидат под вода

Глобалното затоплување е една од горливите теми на глобално ниво, а сепак, тоа не е очигледно за секого и толку јасно пред очите, можеби затоа што тие не се најдиректно засегнати од последиците. Меѓутоа, доколку сте во град кој би можел да биде под вода за помалку од 10. години, …

Повеќе »

(ФОТО) СЕКСИ ШЕРОН! Познатата актерка во седмата деценија во црн кожен фустан „ЈА ЗАПАЛИ“ ВЕНЕЦИЈА!

Актерката одлично стараее. Без оглед на тоа што Шерон Стоун е веќе во седмата деценија од животот, убавата актерка продолжува да привлекува внимание со својот изглед. Природна убавица За разлика од многу познати дами чии лица се речиси неподвижни од ботокс, Шерон (63) е вистински пример дека жената може да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЉУБОВ Е ТОА НЕ Е ШЕГА: Џенифер Лопез и Бен Афлек не се одвојуваат ниту на црвениот тепих во Венеција – таа ШОКИРАЛА со деколтето!

Актерката Џенифер Лопез и нејзиниот колега Бен Афлек неодамна ја обновија својата врска, по цели 18. години, а сега се појавија на црвениот тепих на настан и целиот свет зборува за тоа. Тие не ги тргаат рацете едни од други, па цело време се смееле и трпеливо им позирале на …

Повеќе »

Отворен е 78. Филмски фестивал во Венеција, кои дами привлекоа најмногу внимание со тоалетите?

Режисерот и неговата муза, облечени во црно, одеа по црвениот тепих распространет на венецијанскиот Лидо покрај морето, пред собраните голем број фоторепортери, но поради мерките против ковид без публика што може да се доближи до sвездите. 78. Венецијанска Мостра, најстариот филмски фестивал на светот, беше отворен синоќа со најновото дело …

Повеќе »

(ФОТО) Девојката на Роналдо, Џорџина, потполно се трансформирала за „Мостра“!

Џорџина Родригез, девојка на спортската sвезда Кристијано Роналдо, изгледала непрепознатливо на меѓународниот филмски фестивал во Венеција. Убавицата целосно го променила својот стил – наместо провокативни шлицови, избрала класични, елегантни парчиња. Кратката коса на Џорџина дефинитивно подобро и стои – нејзината нова фризура целосно го промени модниот впечаток што вообичаено го …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ШАРЕНО И КИЧ СЕ ПОВТОРНО ВО МОДА: Во ваква цветна комбинација можеме да ја замислиме само Џенифер Лопез!

Латино дивата ги воодушеви сите со својот изглед. Овој викенд, по што следеше престижната ревија на познатиот модниот бренд „Долче и Габана“ во Венеција, на која присуствуваа многу познати личности, апосебно внимание привлече Џенифер Лопез. Со својата појава во голем стил, популарната пејачка ги остави без здив сите што присуствуваа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Туристите танцувале на поплавениот проштад Свети Марко

Ретка летна поплава, во текот на ноќта, го покри познатиот плоштад Свети Марко во Венеција со вода висока до еден метар. Венеција честопати е погодена од поплави во есен и зима. Катастрофалните поплави во ноември 2019. година предизвикаа стотици милиони евра штета. Поплавата, која се случи ноќта меѓу неделата и …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПАНДЕМИЈА ВО ИТАЛИЈА – НЕМА ТУРИСТИ НО ТУКА СЕ ДЕЛФИНИТЕ: Во Венеција е се пусто поради локдаунот а потоа се појавиле прекрасните гости!

Два делфини запливале низ каналот во Венеција недалеку од плоштадот Свети Марко, што воодушевило многу Италијанци. Овој пат, тоа не се лажни вести. Имено, кога започна пандемијата на коронарниот вирус, поради што Венеција беше напуштена затоа што немаше туристи, се појави веста за делфините кои пливаат во каналите. Сепак, се …

Повеќе »

(ФОТО) Во Венеција инсталиран ГОЛЕМИОТ БРАТ: Се снима секое движење, знае од акде се туристите и ги предвидува нивните намери

Венеција овој март одбележува 1.600 години од основањето Пред пандемијата, 30 милиони туристи се собираа секоја година во Венеција. Овој град, патем, има само 50.000 жители. Со цел да се намали бројот на туристи-екскурзионисти, тие планираат од 2022. година да воведат данок на влез. Сега сето тоа е далечно минато, …

Повеќе »