Tag Archives: велосипед

Еве што прави Златан додека Шведска е на Евро: Погледнете го видеото од 4. милиони лајкови!

ШВЕДСКА одлично турка на Евро без најдобриот стрелец во историјата и има четири бода од првите два натпревари, но нејзините играчи и навивачи би сакале со нив да биде и Златан Ибрахимовиќ. Сепак, Златан за тоа време ужива на Мајорка. Тој на Инстаграм објави видео на кое гол до половина …

Повеќе »

(ФОТО) Во Дојран денес се одржа традиционалниот триатлон! Тест на подготвеност, брзина, издржливост!

Крајот на мај е секогаш термин за одржување на Триатлонот во кој најдобро подготвените се обидуваат да ги одмерат силите во три дисиплини – пливање, возење велосипед и трчање. Годинава триатлонот се одржа под задолжителните ковид мерки,но иако се чини дека за публиката беше рано, сепак натпреварувачи имаше во сите …

Повеќе »

(ФОТО) Починала НБА легенда: Отишол да вози велосипед и не се вратил!

Марк Итон, легендарниот центар на Јута Џез, починал во саботата на 64-годишна возраст, објави клубот од Солт Лејк Сити. Марк отишол на возење велосипед и бил пронајден мртов. Американската полиција соопштила дека еден граѓанин пријавил дека видел човек во бесознание на патот „Long Rajfl“. Изгледало како човекот да возел велосипед …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Скандал над скандалите : На трките имал велосипед со мотор!

Ленс Амстронг, засрамениот шампион во велосипедизам е во центарот на новиот скандал, кој барем за момент ги засени сите претходни. Францускиот новинар Антоан Вајер презентираше докази дека Американецот користел технолошки допинг за време на „Тур де Франс“, поточно инсталирал мал мотор на својот велосипед. По признавањето на допингот, Амстронг изгуби …

Повеќе »

(ВИДЕО) Додека кралското семејство беснее, Хари „кулира“ на својот велосипед

По интервјуто со Опра Винфри, се крена многу прашина. Меган Маркл и принцот Хари изнесоа шокантните детали и го испрозиваа кралското семејство за напуштањето на Англија. Јавноста тогаш со нетрпение ја очекуваше реакцијата на членовите на семејството. И принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, се фотографирани како се многу расположени но …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Цел свет го обиколил со велосипед а го убил автобус пред куќата

Спортистот кој возел велосипед низ целиот свет, преживеал пад од планина висока 500 метри во Индија, починал по несреќата што се случила во близина на неговата куќа на северот на Израел. Роеи Садан, попознат како „Јинји“, починал откако го удрил автобус на Јунајтед Турс додека возел велосипед. Тоа се случило …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Познатиот продуцент признал: „’Рбетот ми се распарчи“

Сајмон Кауел, музички магнат и член на жирито на бројни натпревари како „Икс Фактор“, „Британија има талент“, падна од велосипедот пред неколку месеци и мораше итно да има оперирација на грбот. Несреќата се случила додека тој тестирал нов електричен велосипед во задниот двор на една куќа, во Малибу. Тој сега …

Повеќе »

(ФОТО) КАКОВ ПОДВИГ: Тројца Македонци со велосипед се искачија на Килиманџаро

Лазо Миновски, Никола Нешкоски и Иља Деревјев станаа првите Македонци кои со велосипед ја искачија највисоката планина во Африка, Килиманџаро во Танзанија. „Ден 5 – Покривот на Африка И тоа е тоа. На ден 16.02.2021 год групата хајкери и бајкери тргнаа заедно од Horombo huts 3.700мнв, до Kibo huts 4.700мнв. …

Повеќе »

(ФОТО) Возачот на Формула 1 – Фернандо Алонсо доживеал несреќа со велосипед

Возачот на Формула 1, Фернандо Алонсо, доживеал сообраќајна несреќа додека возел велосипед, во близина на Лугано, Швајцарија.   View this post on Instagram   A post shared by Fernando Alonso (@fernandoalo_oficial) Од редовите на Алпин, новиот тим на Алонсо, објавија дека 39-годишниот Шпанец е свесен и се чувствува добро, но …

Повеќе »