Tag Archives: вечера

(ФОТО) Први снимки од Меган и принцот Хари по венчавката

Војводата и војвотката од Сасекс, титулите кои кралицата Елизабета Втора им ги подари на принцот Хари и Меган Маркле, по официјалниот дел, ручекот во организација на кралицата, се упатиле и на специјалната вечера на која присуствувале само 200. избрани лица. Меган била облечена во фустан на Стела Мекартни. Вечерата ја …

Повеќе »

(ФОТО) Брзо и лесно: Корпички со сирење

За вкусна храна не ви требаат многу состојки. Тоа го докажува и овој едноставен рецепт за корпички со сирење од само три главни продукти и неколку зачини. Состојки: 400 г карфиол 200 г топено сирење 1 јајце Зачини по желба: 1/4 лажичка лук во прав 1/4 лажичка оригано сол, црн …

Повеќе »

(ФОТО) Кетрин Зита Џонс со бакнеж во уста се поздравила со свекорот Кирк Даглас

Кетрин Зита Џонс навистина има необични манири на поздравување со својот свекор Кирк Даглас… Кирк и неговата снаа се сретнале на добротворна забава на која убавата глумица стасала со сопругот Мајкл Даглас и неговиот син Камерон. Здогледувајќи го Кирк, Кетрин му пришла и го бакнала во уста, а таа сцена …

Повеќе »